Zithromax (Azithromycin) lék bez lékařského předpisu
4.80 / 56

Zithromax (Azithromycin) lék bez lékařského předpisu

4.80 / 56

Letní slunce hřeje a vy se děsíte stále častější plíživé vyrážky, kterou vám "nadělil" infikovaný roztoč? Nebo vás trápí zánět průdušek? Nebo jste snad zaznamenali další záchvat rosacey na noze? Nebo pociťujete první příznaky uretritidy? Co mají tak rozdílné nemoci společného? Léčba! Existuje pouze jeden přípravek, který vám v boji s těmito stavy pomůže: Zithromax!


Zithromax je širokospektré bakteriostatické antibiotikum ze skupiny makrolid-azalidů, které přesně a účinně bojuje proti infekci v místě infekce.
1752.87Kč 1840.51Kč

Širokospektré bakteriostatické antibiotikum Zithromax: sto problémů, jedna odpověď


V tomto článku se pokusíme co nejpodrobněji zodpovědět všechny vaše otázky týkající se účinků, indikací a nežádoucích účinků přípravku Zithromax a především toho, kde jej v České republice koupit za nejlepší cenu.

Pokud jste již lék užívali v minulosti a jste obeznámeni s jeho účinky, pokud máte od svého lékaře předpis týkající se užívání přípravku Zithromax a potřebujete si jen objednat nové balení, jednoduše vyplňte online objednávkový formulář na našich stránkách a v blízké budoucnosti vám bude lék doručen přímo do rukou.

Zithromax cena


Cena přípravku Zithromax v naší lékárně se liší od cen v jiných lékárnách, protože péče o zákazníka a kvalita služeb jsou naší prioritou. Ve snaze vytvořit příjemný zážitek z nakupování jsme vyvinuli systém bonusů a slev, které naše zákazníky vždy příjemně překvapí. Při koupi i nejmenšího balení léku s dávkou 250 mg tak ušetříte již 2,33 eura a při koupi velkého balení 360 tablet je cena jedné tablety pouze 1,48 eura namísto obvyklých 4,89 eura za tabletu. Za zmínku stojí, že dalších 20 tablet obdržíte jako dárek.


Zithromax si můžete koupit bez lékařského předpisu


Není nic jednoduššího než si koupit Zithromax z naší online lékárny bez lékařského předpisu. Vyplnění objednávkového formuláře zabere jen několik minut a naši manažeři vám lék co nejdříve zašlou po celé České republice. Nemůžeme však zaručit stejnou loajalitu jako jiné lékárny a je pravděpodobné, že budete požádáni o předložení receptu vystaveného lékařem.

Výhody nákupu Zithromaxu v online lékárně


V dnešní době digitálních technologií, rychlého rozhodování a pohodlí už i děti od útlého věku vědí, že nakupování online je výhodnější.

Když se necítíte dobře, nechcete jít do lékárny, stát ve frontě a vyměňovat si polibky s ostatními zákazníky a náhodně si koupit nějaký přípravek, pokud přesně nevíte, co potřebujete, a důvěřovat radám lékárníka. Naopak budete mnohem spokojenější, když si v pohodlném křesle nebo v posteli v klidu prostudujete návod a úplný popis léku na našich webových stránkách. Pokud máte jakékoli dotazy, zeptejte se našich vyškolených odborníků a objednejte si lék online, aniž byste museli opustit domov.

Jednou z hlavních výhod, kterou oceníte, je cena přípravku Zithromax v naší online lékárně, protože na rozdíl od běžných lékáren nemusíme na zboží uplatňovat vysokou přirážku, která zahrnuje náklady na nájem, další personál a další výdaje. Spolupracujeme přímo s certifikovanými výrobci léků, které dodáváme přímo ze skladů našich partnerů. Díky tomu vám můžeme nabídnout jen ty nejlepší ceny léků v naší lékárně.


Co je přípravek Zithromax a k čemu se používá?


Zithromax je vysoce účinný lék, který vám může pomoci aktivně bojovat s nemocí, pokud vás náhle postihne infekční a zánětlivé onemocnění, které může zahrnovat zánět hltanu, zánět průdušek, zánět středního ucha nebo exacerbaci chronického zápalu plic.

Je to vážný spojenec v boji proti časným stadiím boreliózy a čím dříve zahájíte léčbu, tím větší máte šanci se této obtížné nemoci zcela zbavit.

Je skvělým pomocníkem při odstraňování akné, puchýřků nebo poměrně komplikovaného žitného onemocnění.

Jak to funguje: mechanismus účinku


Zithromax je širokospektré antibiotikum, jehož účinnou látkou je azithromycin. Přípravek snadno proniká do dýchacích cest, orgánů a tkání urogenitálního traktu, prostaty, kůže, měkkých tkání a zůstává v hnízdě zánětu 5-7 dní po poslední dávce, což umožnilo vyvinout krátké léčebné kúry v délce 3 a 5 dní.

Po perorálním podání je maximálního množství azithromycinu v plazmě dosaženo po 2,5-3 hodinách. Vylučování z těla je poměrně dlouhé, až 72 hodin, což umožňuje užívat lék jednou denně. Vylučuje se převážně v nezměněné podobě - 50 % střevem a 6 % ledvinami.


Komu je Zithromax předepsán: indikace k použití


Vzhledem k tomu, že Zithromax má poměrně široké spektrum, je předepisován u těchto onemocnění.

 • sinusitida;
 • faryngitida;
 • angína;
 • bronchitida;
 • zápal plic;
 • zánět středního ucha;
 • sinusitida;
 • uretritida a cervicitida;
 • urogenitální infekce;
 • Onemocnění žaludku a dvanáctníku související s Helicobacter pylori;
 • Lymská borelióza;
 • akné;
 • žito;
 • impetigo;
 • sekundární infekční dermatózy.

Důrazně doporučujeme, abyste se neléčili sami a léčbu přípravkem zahájili až po konzultaci s lékařem.


Kontraindikace užívání přípravku Zithromax


Podobně jako všechny léky má i přípravek Zithromax řadu omezení spojených s jeho podáváním. Mezi kontraindikace léčby tímto přípravkem patří:

 • individuální přecitlivělost na azithromycin nebo jinou složku přípravku;
 • mladší 12 let;
 • tělesná hmotnost nižší než 45 kg;
 • kojení.

V případě jaterní nebo ledvinové dysfunkce nebo arytmie musí být přípravek užíván s nejvyšší opatrností a pod lékařským dohledem.

Před zahájením léčby informujte svého lékaře o všech onemocněních, alergiích nebo lécích, které užíváte na předpis.


Lék lze užívat během těhotenství


Přípravek by se měl během těhotenství užívat pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží nad možným rizikem pro plod.

Co se stane, když užijete Zithromax a alkohol současně


Ani malé dávky alkoholu a přípravku Zithromax by se neměly míchat. Studie prokázaly, že může dojít k poruchám spánku, jako je spánková apnoe.

Při užívání přípravku Zithromax můžete řídit


Během léčby přípravkem Zithromax byste se měl/a vyhnout řízení automobilu a potenciálně nebezpečným činnostem, které vyžadují vysokou míru soustředění a reakčního času.


Jaké nežádoucí účinky se mohou při užívání léku vyskytnout?


Obecně je lék pacienty dobře snášen. Mezi časté nežádoucí účinky přípravku Zithromax však patří závratě, bolesti hlavy, agitovanost, únava, ospalost, hučení v uších, nevolnost, zvracení, průjem, plynatost, bolesti břicha, vyrážka, svědění, kopřivka, zácpa. Pokud se tyto příznaky objeví, přestaňte lék užívat a v případě potřeby se poraďte s lékařem.

Závažnější nežádoucí účinky jsou méně časté: Závratě, parestézie, reverzibilní ztráta sluchu až hluchota, bolest na hrudi, palpitace, zvýšená hladina bilirubinu, cholestáza, žloutenka, změna barvy jazyka, pseudomembranózní kolitida, pankreatitida, nekróza jater, selhání jater, nefritida, vaginální kandidóza, zvýšená koncentrace kreatininu v plazmě, angioedém, anafylaktický šok, fotosenzibilizace, eozinofilie, přechodná neutrofilie, bronchospasmus, bolest a zánět v místě vpichu. V případě výskytu některého z těchto nežádoucích účinků okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc nebo kontaktujte svého lékaře v závislosti na závažnosti nežádoucího účinku.

Co dělat při předávkování přípravkem Zithromax


Předávkování antibiotiky může způsobit jak dočasné účinky, jako je nevolnost, zvracení a malátnost, tak systémové poškození ledvin, jater, kardiovaskulárního systému a dočasnou ztrátu sluchu.

V případě předávkování se obvykle přistupuje k výplachu žaludku a podání aktivního uhlí. Při prvních příznacích předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.


Složení a forma výrobku


Potahované tablety v blistrech, balené v kartonové krabičce s návodem k použití. Jedna tableta obsahuje fixní dávku účinné látky azithromycinu, která může být 100 mg, 250 mg, 500 mg nebo 1 000 mg.

Kromě léčivé látky obsahuje přípravek tyto pomocné látky: předželatinovaný škrob, hyprolosu, kopovidon, krospovidon, hydrogenfosforečnan vápenatý bezvodý, mastek, natrium-lauryl-sulfát, magnesium-stearát, hypromelosu, makrogol 6000, oxid titaničitý, dimetikon.

Dávkování a podávání přípravku Zithromax


Tablety se užívají perorálně jednou denně a zapíjejí se dostatečným množstvím vody 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. Pro podání musí pacient splňovat následující požadavky: minimální hmotnost 45 kg, minimální věk 12 let.

Před zahájením léčby se důrazně doporučuje poradit se s lékařem. Dávkování a léčebný režim předepisuje lékař individuálně. Nepřekračujte dávku předepsanou lékařem, abyste se vyhnuli předávkování a nežádoucím účinkům.

Infekce horních a dolních cest dýchacích, ORL, kůže a měkkých tkání: 500 mg jednou denně po dobu 3 dnů nebo 500 mg jednou denně první den léčby a 250 mg jednou denně po dobu následujících 4 dnů. Celková dávka je 1500 mg.

U migrujícího erytému (borelióza, používá se k léčbě stadia I): Jednou denně po dobu 5 dnů: 1. den - 1,0 g, poté od 2. do 5. dne - 0,5 g denně (celková dávka - 3 g).

Při infekcích močových cest způsobených (uretritidou nebo cervicitidou): 1 g jednorázově.

Akné: dávka 6 g, 0,5 g denně při první návštěvě po dobu 3 dnů, poté 0,5 g denně jednou týdně po dobu 9 týdnů. První týdenní tableta by měla být užita 7 dní po užití první denní tablety (8 dní po zahájení léčby), dalších 8 týdenních tablet by mělo být užito s odstupem 7 dní.

Pokud dojde k vynechání dávky, měla by být vynechaná dávka užita co nejdříve a následující dávky by měly být užity s odstupem 24 hodin.


Zithromax v přípravku COVID-19


V roce 2020, kdy byl svět v šoku z bleskového rozšíření koronaviru po celém světě, byly zahájeny studie o účinnosti azitromycinu v kombinaci s antimalariky. Studie prokázaly, že antimalarika mohou pacientům více uškodit a způsobit nežádoucí účinky, než vyléčit Covid-19. Účinnost samotného azitromycinu proti Covid-19 však zatím nebyla vědecky prokázána.

Co si vybrat: Zithromax nebo generikum


Generikum je kopie léku, která je obvykle identická s originálem, pokud jde o účinnou látku, bezpečnost, účinek na organismus, kvalitu, vlastnosti a zamýšlené použití. Zároveň jsou generika mnohem levnější než originální produkt, protože výrobci generik vynakládají značné prostředky na vývoj a testování před patentováním nového léku, což má vliv na konečnou cenu. Generické léky lze vyrábět až po vypršení patentu původního výrobce daného léku. V tomto případě vstupují konkurenční farmaceutické společnosti legálně do boje a začínají vyrábět generické léky, ale nemusí provádět žádné nákladné zkoušky, což způsobuje, že cena léku je výrazně nižší než cena originálu.

Je třeba poznamenat, že pokud společnost nakoupí levnou účinnou látku a dostatečně ji nepřečistí, nemusí být generikum dostatečně účinné. Další složky mohou způsobit alergie nebo vedlejší účinky.

Pokud chcete skutečně účinný a kvalitní lék, zvolte originál; pokud si tak drahý lék nemůžete dovolit, můžete zvolit kvalitní generikum.

Generika originálního léku Zithromax jsou: Azithromycin, Azitrox, Sumamed, Zithrox a mnoho dalších léků s účinnou látkou azithromycin.

Závěr


Pokud si vybíráte kvalitu a účinnost, pak je pro vás Zithromax rozhodně sázkou na jistotu v boji proti nemocem popsaným v našem materiálu.

Včasná léčba je klíčem ke zdravému životu, proto neváhejte a objednejte si Zithromax z naší online lékárny za nejlepší možnou cenu.

 • Adam Němec

  Kvůli covidu jsem měl zápal plic. Lékař okamžitě mi předepsal Zithromax. Po čtyřech dnech mi udělali rentgen a lékař řekl, že nemoc nepostupuje. Toto antibiotikum mi pomohlo a jsem šťastný, že jsem dokázal zastavit covid takto velmi rychle.

 • Jaroslav Novotný

  Ahoj! Vždy používám Zithromax při všech nemocích spojených s nosními dutinami.

 • Kamil Čermák

  Použil jsem Zithromax po dlouhé cestě s rodinou. Měl jsem podezření, že se objevují příznaky podobné těm, které jsou při covidu. Moje žena měla tento preparát v kabelce a tak mi ho dala. Můžu říct, že mi pomohl okamžitě. Jsem si jistý, že se dá použít jako prevence jakékoliv infekce.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.