Glucophage (Metformin) 500 mg, 750 mg, 1g bez lékařského předpisu
4.87 / 30

Glucophage (Metformin) 500 mg, 750 mg, 1g bez lékařského předpisu

4.87 / 30

Glucophage je vysoce účinný lék pro léčbu a prevenci diabetu 2. typu, který se doporučuje i pacientům s prediabetem. Tablety jsou v České republice známé již řadu let a nejednomu člověku pomohly zlepšit kvalitu života a zapomenout na inzulinovou rezistenci.

767.75Kč 806.14Kč

Glucophage: a glukóza je normální


Máte nadváhu a rozhodli jste se, že si necháte udělat glykemický test. Najednou máte vysokou hladinu glukózy v krvi a lékař vysloví děsivé slovo: pre-diabetes. Možná vás zachvátí panika: "Kam utéct?", "Co dělat?". Nezoufejte však: existuje cesta ven.

Pojďme se společně dozvědět, co je přípravek Glucophage, jaký je jeho mechanismus účinku, a zodpovědět mnoho častých otázek týkajících se tohoto léku.

Glucophage si můžete objednat v naší online lékárně, protože vám nabízíme pouze oficiální a kvalitní produkty a nejlepší cenu. Stačí vyplnit formulář a lék vám bude doručen do několika dnů kdekoli v zemi.

Cena přípravku Glucophage


V naší lékárně můžete vždy zakoupit přípravky za nejlepší cenu. Glukofág je k dispozici v dávkách 500 mg, 750 mg, 850 mg a 1000 mg.

Náš věrnostní systém znamená, že čím větší balení zakoupíte, tím nižší bude cena výrobku. Pokud si například koupíte nižší verzi balení 1000 mg, zaplatíte za 1 tabletu 0,94 EUR, ale za větší verzi zaplatíte pouze 0,68 EUR.

Glucophage si můžete koupit bez lékařského předpisu


Ano, v naší online lékárně si můžete koupit přípravek Glucophage bez lékařského předpisu, ale jiné lékárny mohou předpis vyžadovat. Doporučujeme však, abyste si výrobek objednali po pečlivém přečtení informací o jeho účincích a možných vedlejších účincích.


Jaké jsou výhody nákupu v online lékárně?


V dnešním světě neuvěřitelného životního tempa má objednávání léků z online lékárny řadu výhod:

 • ušetříte čas, protože nemusíte opouštět svůj domov nebo kancelář, ani nemusíte stát ve frontě na nákup vedle kašlajících a kýchajících lidí;
 • máte všechny informace, protože se můžete dozvědět o všech vlastnostech léku přímo na našich webových stránkách a nespoléhat se jen na názor lékárníka v běžné lékárně. Pokud potřebujete poradit, náš kvalifikovaný personál vám vždy rád vysvětlí, jaké léky vás zajímají;
 • máte štěstí, protože objednáním léků online získáte nejen nejlevnější dodací podmínky, ale také nejlepší cenu. Nemusíme utrácet peníze za drahé pronájmy nebo další zaměstnance a rádi vám nabídneme slevy za ušetřené peníze.


Co je přípravek Glucophage a k čemu se používá?


Glukofág je širokospektrální lék, který pomáhá vrátit hladinu glukózy do normálu. Snižuje hyperglykémii (hladinu glukózy v krvi vyšší než normální, nad 8,3 mmol/l), aniž by způsoboval hypoglykémii (hladinu glukózy nižší než normální, pod 3,9 mmol/l). Zvyšuje citlivost periferních inzulínových receptorů a stimuluje příjem glukózy svalovými buňkami.

Používá se při prediabetu (změna v metabolismu sacharidů, při níž dochází k poruše glukózové tolerance) a při prevenci diabetu 2. typu, který se vyznačuje neschopností organismu účinně využívat produkovaný inzulín.

Ačkoli přípravek Glucophage není schválen pro hubnutí, bylo v některých případech pozorováno, že mírně snižuje tělesnou hmotnost osob, které jej užívají.

Mechanismus účinku přípravku Glucophage


Účinnou látkou přípravku Glucophage je metformin, látka, která snižuje hladinu glukózy v plazmě při výchozím stavu a hladinu glukózy po jídle, pouze pokud je hyperglykemie. Pokud je však hladina glukózy v normě, nehrozí její pokles na normální hodnotu.

Všimněte si, že hlavním účinkem metforminu je kromě zvýšení citlivosti tkání na inzulín, což je prioritou při hubnutí, také hypoglykemická korekce. Po perorálním podání začíná lék v těle maximálně působit po 2,5-7 hodinách (v závislosti na dávce tablet). Lék se vyznačuje nízkou vazbou na plazmatické bílkoviny, metformin proniká do červených krvinek, ale plazmatická koncentrace léku je vyšší než koncentrace v krvi. Eliminační poločas je přibližně 7,5 hodiny. Glukofág se v těle nemetabolizuje, ale vylučuje se hlavně ledvinami, zatímco část se vyloučí ve střevech.

Absorpce metforminu je snížena a mírně zpožděna, pokud je současně užíváno jídlo.


Jaké jsou indikace pro použití přípravku Glucophage?


Jednou z hlavních indikací pro použití je diabetes mellitus 2. typu nebo jeho prevence, pokud je dietní léčba a cvičení neúčinné. Více než 95 % diabetiků tvoří lidé s diabetem 2. typu. Tento typ cukrovky je způsoben především nadměrnou tělesnou hmotností a nedostatečnou fyzickou aktivitou.

Přípravek Glucophage se předepisuje také v monoterapii nebo v kombinaci s jinými hypoglykemickými léky nebo inzulinem k léčbě dospělých a dětí starších 10 let.

Pacientům s poruchou funkce ledvin a starším osobám by měla být předepsána nejnižší počáteční dávka.


Jaké jsou kontraindikace užívání léku?


Následující jsou kontraindikace užívání přípravku Glucophage

 • Přecitlivělost na metformin nebo jiné složky přípravku;
 • diabetický prekom;
 • Akutní metabolická acidóza (např. laktoacidóza (závažná acidobazická nerovnováha) a diabetická ketoacidóza (metabolická porucha, při které se v krvi hromadí nadbytek glukózy).
 • Těžké selhání ledvin;
 • Selhání jater, akutní otrava alkoholem, alkoholismus;
 • Akutní stavy s rizikem poruchy funkce ledvin, jako je dehydratace, závažná infekční onemocnění nebo šok;
 • dekompenzované srdeční selhání, respirační selhání a nedávný infarkt myokardu;
 • těhotenství a kojení. Pokud jste těhotná, okamžitě přestaňte lék užívat. Přípravek se nepředepisuje ženám ve fertilním věku, pokud to není nezbytné;
 • není vhodný pro děti mladší deseti let;
 • obzvláště opatrné užívání u starších osob, zejména při náročné fyzické aktivitě;
 • lék by se neměl užívat méně než 48 dní před operací;
 • nedoporučuje se používat během diagnostických zákroků, které vyžadují aplikaci jódových radiokontrastních médií (užívání musí být přerušeno nejméně 48 hodin před podáním jódových radiokontrastních médií).


Glucophage a alkohol


Užívání alkoholu se během léčby přípravkem Glucophage důrazně nedoporučuje, protože může vést k laktoacidóze.


Jaké nežádoucí účinky se mohou vyskytnout


Nejčastější nežádoucí účinky, které se objevují na začátku léčby a obvykle spontánně vymizí, jsou: změna chuti, nevolnost, zvracení, průjem, bolest žaludku, plynatost, nechutenství. Aby se těmto reakcím předešlo, doporučuje se zvyšovat dávku pomalu a užívat lék 2-3krát denně během jídla nebo po něm.

Vzácnější nežádoucí účinky jsou: porucha funkce jater nebo hepatitida, která po vysazení metforminu zcela vymizí, anémie, anorexie, laktoacidóza, alergické kožní reakce včetně erytému, svědění, kopřivky. Tyto nežádoucí účinky obvykle zcela vymizí do dvou týdnů po ukončení léčby.

Pokud se některý z těchto nežádoucích účinků objeví a rozvine, měli byste kontaktovat svého lékaře.


Předávkování přípravkem Glucophage


V případě předávkování několikanásobkem běžné dávky může dojít ke vzniku laktoacidózy. Léčba by měla probíhat v nemocnici, kde lze měřit hladinu laktátu. Hemodialýza (proces čištění krve pomocí umělého filtru) se provádí za účelem stabilizace stavu a snížení hladiny metforminu a laktátu.

Zvláštnosti použití s jinými léčivými přípravky


Přípravek není předepsán v kombinaci s danazolem, chlorpromazinem, glukokortikosteroidy. Pokud je souběžné užívání těchto léků nezbytné, je třeba upravit dávku metforminu.

Současné užívání přípravku s etanolem a radiopreparáty obsahujícími jód je kontraindikováno, protože současné užívání těchto látek zvyšuje riziko laktoacidózy.

U pacientů se srdečním selháním je vyšší riziko vzniku hypoxie a selhání ledvin.

Pokud užíváte léky, vždy se před užitím přípravku Glucophage poraďte se svým lékařem.


Složení a dávkování přípravku Glucophage


Přípravek je dostupný ve formě potahovaných tablet balených v blistrech. V závislosti na dávkování obsahuje 1 tableta 500 mg, 750 mg, 850 mg nebo 1000 mg účinné látky metforminu.

Pomocné látky: povidon K 30, stearan hořečnatý; potahová vrstva pro tablety 500 mg, 850 mg: hypromelosa; potahová vrstva pro tablety 1000 mg.


Jak používat


Tablety přípravku Glucophage se užívají perorálně, polykají se celé a zapíjejí se malým množstvím tekutiny během jídla nebo po něm.

Metformin by měl být podáván, pokud úprava životního stylu (dieta, fyzická aktivita) po dobu 3-6 měsíců nezajistí dostatečnou kontrolu glykémie.

Délku léčby a dávky léku určuje ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta.

Maximální denní dávka metforminu je 3000 mg, maximální jednotlivá dávka je 1000 mg.

Dospělým se obvykle zpočátku předepisuje 500-850 mg léku 2-3krát denně. Po 10-12 dnech je třeba dávku metforminu upravit podle hladiny glukózy v plazmě. Dávka by se měla zvyšovat postupně, aby se předešlo nežádoucím účinkům.

Při použití léku v kombinaci s inzulinem se metformin předepisuje v obvyklých dávkách a dávka inzulinu se upravuje individuálně podle hladiny glukózy v krevní plazmě.

U dětí ve věku 10 let a starších jsou způsob podání a počáteční dávky podobné. Maximální denní dávka je 2000 mg, jednotlivá dávka je 1000 mg.

Glucophage XR má prodloužený účinek.

Dospělým se obvykle předepisuje 1 tableta jednou denně, večer. 10 až 15 dní po zahájení léčby se dávka metforminu upravuje podle hladiny glukózy v plazmě. Dávku je třeba zvyšovat jednou týdně o 500 mg, dokud není dosaženo požadovaného hypoglykemického účinku.

Pokud se lék používá v kombinaci s inzulinem, metformin se obvykle podává v dávce 500 mg jednou denně večer, zatímco dávka inzulinu se upravuje individuálně podle hladiny glukózy v plazmě.

Maximální denní dávka je v tomto případě 2000 mg.

Doporučuje se pravidelně sledovat stav glykémie a rizikové faktory (obvykle každých 3-6 měsíců), aby bylo možné rozhodnout o nutnosti prodloužit, upravit nebo ukončit léčbu.


Glucophage vs. Metformin


Dlouhodobě působící metformin Glucophage významně optimalizuje léčbu ve srovnání s běžným metforminem, umožňuje výrazně snížit nežádoucí účinky a snížit denní dávku na pouhý jedenkrát denně.

Pokud jste si pečlivě přečetli naše informace a poradili se se svým lékařem o potřebné dávce léku, jste o krok blíže ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu - objednejte si Glucophage z naší online lékárny.

 • Bohouš Krucký

  Díky za vaše recenze. To mi dává naději, že jsem se včas vrátila ke správné výživě a že jsem nešla příliš daleko špatnou cestou. Můj přítel má při užívání Glucophage vynikající výsledky. Já jsem tento lék užívala před nedávnem. Diagnóza cukrovky 2. typu pro mě byla šokem, ale pevně doufám v to nejlepší.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.