Champix tablety bez lékařského předpisu v České republice
4.78 / 67

Champix tablety bez lékařského předpisu v České republice

4.78 / 67

Kouříte už tak dlouho, že si nepamatujete, kdy jste to zkusili poprvé? Několikrát jste si slíbili, že se závislostí přestanete, ale pokaždé jste se ke kouření vrátili? Říkáte si, že vás kouření uvolňuje, jinak byste už dávno přestali? Nemáte ponětí, jak nahradit rituál kouření, protože je již dlouho součástí vašeho života? Chcete se však zbavit závislosti na nikotinu a začít žít zdravým životním stylem, abyste se vyhnuli zdravotním problémům, které začaly nebo by mohly začít vznikat v důsledku vašeho dlouholetého návyku? Přípravek Champix vám pomůže přestat kouřit účinně, bezpečně a bezbolestně.

2224.25Kč 2335.46Kč

Champix - vaše vítězství nad závislostí na nikotinu


V tomto článku se pokusíme zodpovědět všechny vaše otázky o účincích, indikacích a vedlejších účincích této zázračné pilulky a hlavně o tom, kde ji v České republice koupit za nejlepší cenu.

Pokud již víte vše potřebné a potřebujete si objednat nové balení přípravku Champix, stačí vyplnit online objednávkový formulář na našich webových stránkách a v nejbližší době vám bude lék doručen do rukou.

Cena přípravku Champix


Cena přípravku Champix v naší online lékárně vás příjemně překvapí, protože se překvapivě liší od obvyklých offline lékáren. Můžete si objednat libovolné balení 10 až 360 tablet. Čím větší balení, tím lepší cena.


Mohu si koupit Champix bez lékařského předpisu?


Ano, tablety si můžete snadno zakoupit v naší online lékárně bez lékařského předpisu. Tímto způsobem zajistíme, že zachováme důvěrnost vašich údajů a poskytneme vám pohodlné nakupování. Pokud je však lék zakoupen v jiné lékárně, může být požadován lékařský předpis na daný lék.

Výhody nákupu léků z online lékárny


Čím více se na nás valí globální důkazy, tím více se projevují výhody nakupování online. Dokážete si představit něco bezpečnějšího a pohodlnějšího než objednání potřebných věcí nebo potravin online v době nucené izolace? To si nemyslíme.

Pojďme se společně podívat na výhody objednání toho, co potřebujete, z naší online lékárny:

Zaprvé, bezpečnost: nemusíte vycházet z domu a stát ve frontě vedle kýchajících a kašlajících lidí, léky si můžete objednat odkudkoli v zemi;

Za druhé šetří čas: léky vám budou doručeny přímo na vaši adresu a vy nemusíte ani opouštět pohodlí domova nebo kanceláře, přizpůsobovat se rozvrhu lékárny, hledat přesné místo, kde se nachází lék, který potřebujete, a objednávku můžete podat v kteroukoli denní či noční dobu;

Za třetí, je vlastnictví potřebných informací: můžete si bezpečně přečíst všechny informace a pokyny pro požadovaný lék na našich stránkách, porovnat podobné produkty, spíše než důvěřovat prvnímu zaměstnanci běžné lékárny;

Za čtvrté, důvěrnost: můžete si koupit jakýkoli lék online, aniž byste se cítili trapně, protože za vámi nestojí desítky lidí a nemusíte se červenat, když lékárníkovi šeptáte své jméno; soukromí našich zákazníků je nejdůležitější hodnotou naší společnosti;

Za páté se jedná o výraznou úsporu vašeho rozpočtu: naše lékárna má bonusový systém, výhodné slevy a atraktivní akce. Navíc jsou ceny léků i bez akcí mnohem nižší než v tradičních lékárnách. Možná se ptáte, jak toho lze dosáhnout? Je to jednoduché: spolupracujeme pouze s oficiálními farmaceutickými společnostmi, výrobci léků, kteří dodávají léky přímo ze svých skladů, a neutrácíme peníze za údržbu prostor lékárny, drahé vybavení, daně a z toho vyplývající účty.


Co je přípravek Champix a jak působí na organismus


No, teď, když jsme si ujasnili ceny a výhody, je čas odpovědět na otázku: "Co je to Champix a k čemu slouží?" Champix je lék, který může pomoci proti závislosti na nikotinu. Nikotin je hlavní návykovou látkou v tabáku a díky jeho rychlému vstřebávání se dostane do mozku přibližně do 8 sekund po šluknutí.Podívejme se na poměrně jednoduchý příklad, jak nikotin působí na oběť. Kouřit cigaretu je jako rozsvítit reflektor v místnosti osvětlené přirozeným světlem. Vše je bohatší a zajímavější, protože je to důsledek uvolňování velké dávky dopaminu (hormonu štěstí) při kouření. Hladina hormonu postupně klesá a v místnosti zůstává jen denní světlo, ale bez reflektoru se vše zdá matné a my hledáme novou cigaretu. Stres, který zažíváme každý den, jen zkracuje "záři reflektorů" a my už vykouříme krabičku nebo více denně.

Přípravek Champix se stejně jako nikotin váže na nikotinové receptory v mozku a rovněž způsobuje uvolňování dopaminu, které je dostatečné k tomu, aby se člověk cítil nepříjemně, ale menší než při užívání nikotinu. Účinnou látkou přípravku Champix je vareniklin, který má úžasnou schopnost excitovat nikotinové receptory a uvolňovat dopamin. Vazbou na nikotinové receptory vareniklin blokuje spojení mezi nikotinem a tabákovým kouřem, čímž přerušuje vazbu mezi kouřením a stimulačními účinky nikotinu na centrální nervový systém. Především zcela blokuje moment syntézy dopaminu, což je obvykle háček, háček, ze kterého se začne vyvíjet závislost, když potěšení z procesu zastíní vše ostatní.


Mechanismus účinku


Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě je obvykle dosaženo za 3 až 4 hodiny po perorálním užití léku (farmakologický účinek). Vareniklin je distribuován do všech tkání včetně mozku. Téměř se nemetabolizuje, a proto se více než 90 % léčiva vylučuje močí v nezměněné formě. Vareniklin se z těla obvykle vyloučí do 24 hodin po užití léku.

Jaké jsou indikace pro použití léku?


Indikací k použití je přání pacienta přestat kouřit. Je důležité si uvědomit, že rozhodující je rozhodnutí a odhodlání kuřáka jednou provždy se závislosti vzdát.

Před zahájením léčby je vhodné poradit se s lékařem.

Jaké jsou kontraindikace užívání přípravku Champix?


Kontraindikace užívání přípravku Champix jsou jako u každého léku následující: individuální citlivost na účinnou látku nebo na některou z pomocných látek, věk pacienta do 18 let, těhotenství a kojení.

Před užitím léku je vhodné probrat všechny zdravotní problémy s lékařem.


Jaké jsou možné nežádoucí účinky užívání přípravku Champix?


Hlavním nežádoucím účinkem je nevolnost, u které se dávka postupně zvyšuje.

U některých pacientů se při užívání přípravku Champix vyskytly následující nežádoucí účinky: malátnost, zvracení, zácpa, průjem, nadýmání břicha, bolest břicha, bolest zubů, dyspepsie, plynatost, sucho v ústech, alergická rýma, podráždění hrdla, zánět nosohltanu, zánět vedlejších nosních dutin, zánět průdušek, zvýšení tělesné hmotnosti, snížení chuti k jídlu, zvýšení chuti k jídlu, bolest hlavy, ospalost, únava, rozrušení, zánět spojivek, bolest očí, hučení v uších, zarudnutí, svědění, erytém, akné, plísňové infekce.

Pokud se tyto reakce objeví, přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Pokud se však některý z těchto syndromů během užívání přípravku objeví, okamžitě kontaktujte svého lékaře nebo vyhledejte lékařskou pomoc: snížení počtu krevních destiček, diabetes, polydipsie, cukr v krvi, náhlé zvýšení krevního tlaku, křeče, třes, letargie, hypoestezie; cévní mozková příhoda, hypertonicita, dysartrie, nekoordinovanost, hypogeusie, poruchy cirkadiánního spánku, dočasná ztráta vědomí, infarkt myokardu, angina pectoris, tachykardie, palpitace, fibrilace síní, deprese. abnormální sny nespavost, sebevražedné myšlenky, agrese, panické reakce, patologické myšlení, výkyvy nálad, úzkost, halucinace, změna libida, psychóza, somnambulismus, patologické chování, dysforie, bradyfrenie.

Existuje také podezření, že lék obsahuje karcinogenní látky, které mohou způsobit rakovinu. V některých zemích výrobce pozastavil prodej léku.


Předávkování


Nejsou známy žádné případy předávkování vareniklinem.

Interakce s jinými léky


Nebyly zjištěny žádné klinicky významné interakce s jinými léky, nicméně fyziologické změny, ke kterým dochází po ukončení kouření s léčbou přípravkem Champix nebo bez ní, mohou změnit farmakokinetiku nebo farmakodynamiku některých léků, u kterých může být nutná úprava dávky (např. u teofylinu, warfarinu a inzulínu).

Champix a alkohol


Současná léčba alkoholem se nedoporučuje, protože alkohol zvyšuje toxické účinky na organismus, včetně výskytu agresivního chování a/nebo amnézie a křečí.

Co se stane, pokud během užívání přípravku Champix kouříte cigarety

Kouření při užívání tohoto léku není nebezpečné, protože neobsahuje nikotin, a proto nezpůsobuje předávkování ani závislost. Pacienti uvádějí, že od 5. do 35. dne léčby pociťovali touhu přestat kouřit s nikotinem, protože z kouření necítili žádné potěšení.

Champix a řízení


Při užívání přípravku a řízení motorových vozidel a složitých strojů je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože přípravek může způsobit závratě a ospalost.


Složení a léková forma přípravku Champix


Přípravek je dostupný ve formě potahovaných tablet obsahujících účinnou látku vareniklin 0,5 mg nebo 1 mg. Je balen v blistrech v kartonové krabičce.

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, hydrogenfosforečnan vápenatý, koloidní oxid křemičitý, sodná sůl kroskarmelózy, stearan hořečnatý, hypromelóza, makrogol, oxid titaničitý, indigokarmín.

Dávkování a způsob podání


Užívá se perorálně, 1 celá tableta s dostatečným množstvím vody, bez ohledu na jídlo.

Zahájení léčby nevyžaduje okamžité ukončení kouření. Pacient se musí rozhodnout, kdy přestane kouřit. Obvykle by se měl lék začít podávat 1-2 týdny před tímto datem. Nejčastější léčba trvá 12 týdnů.

Doporučuje se postupně zvyšovat dávku přípravku Champix, ale individuální dávku předepisuje přímo lékař.

Doporučená dávka je 1 mg vareniklinu 2krát denně, po použití nižších dávek po dobu 1 týdne takto:

 • Den 1-3 - 0,5 mg jednou denně;
 • Den 4-7 - 0,5 mg dvakrát denně;
 • 8. den - ukončení léčby - 1 mg 2krát denně.

U pacientů, kteří úspěšně přestali kouřit na konci 12. týdne, je vhodné zvážit další 12týdenní léčbu dávkou 1 mg dvakrát denně, aby se zmírnily abstinenční příznaky (skupina příznaků, které se objevují, když se člověk náhle vzdá látek, na které je jeho tělo zvyklé).

Pacientům, kteří nemohou nebo nechtějí přestat kouřit náhle, se doporučuje postupné odvykání kouření pomocí tohoto léku. Pacienti by měli během prvních 12 týdnů léčby snížit frekvenci kouření a na konci tohoto období přestat kouřit. Poté pokračujte v užívání léku dalších 12 týdnů, celkem 24 týdnů léčby.

U pacientů se středně těžkou renální insuficiencí, kteří netolerují nežádoucí účinky léku, lze dávku snížit na 1 mg jednou denně a u těžkých pacientů na 0,5 mg denně.

Existuje zvýšené riziko, že po vysazení léku začnete kouřit. Proto se doporučuje léčbu neukončovat náhle, ale na konci léčby dávku postupně snižovat.


Champix vs. Tabex


Obě léčiva jsou účinná a mají stejný účinek, mají však odlišné účinky na organismus a odlišné účinné látky.

Účinná látka přípravku Tabex, citizina, je alkaloid rostlinného původu, který aktivně zmírňuje fyzickou touhu kouřit tím, že dráždí mozkové receptory, které poskytují potěšení z nikotinu. Každá nová pilulka je doprovázena pocitem, jako byste právě vykouřili cigaretu. Tímto způsobem se u kuřáka vyvine syndrom předávkování tabákem. Tento stav nakonec vede k averzi vůči nikotinu a jeho následnému vyřazení ze života.

Závěr


Jste-li odhodláni přestat kouřit, Champix udělá vše pro to, aby ospravedlnil titul vašeho aktivního pomocníka. Nezapomeňte, že klíčem k úspěchu je vaše vůle porazit závislost.

Doporučujeme se nejprve poradit se svým lékařem! Před prvním použitím výrobku si nezapomeňte znovu přečíst návod k použití a náš materiál.

 • Josef Smolík

  Třetí týden se cítím dobře a je jen velmi málo situací, kdy mám chuť si zapálit. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych nekouřil 21 dní v kuse, doufám, že s Champixem se mi to podaří. Negativní poznatek: v prvních 5 dnech užívání dávky 1 mg jsem měl silnou nevolnost (trvala asi 30 minut).

 • Štefan Uhlíř

  Už 5 měsíců jsem se nedotkl cigarety, Champix doporučuji všem.

 • Dana Bártová

  Přečetla jsem si vaše recenze a objednala si Champix online a nyní se těším na rychlý začátek léčby.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.