Aralen (Chlorochin Fosfát)
4.84 / 50

Aralen (Chlorochin Fosfát)

4.84 / 50

Pokud okamžitě zahájíte léčbu účinným antimalarikem Aralen, máte velkou šanci porazit závažné onemocnění, jako je malárie, protože účinná látka chlorochin je již více než půl století známá jako jeden z hlavních bojovníků proti mnoha typům malárie.


V naší online lékárně na vás čeká nejlepší cena v České republice a úplný popis produktu, přičemž můžete využít dalších slev a bonusů.
976.32Kč 1025.14Kč

Aralen: konečná odpověď na malárii


Ráno se tedy probudíte a nedbáte na své štěstí, protože dnes je první den vaší vysněné dovolené a vy letíte na vysněné ostrovy. Jste nadšeni, že se koupete v oceánu, představujete si, že jste průkopníky v rozpálené, neprostupné džungli, a necítíte jediné kousnutí. Bodnutí svědí a vy se rozhodnete jít k lékaři, který se vás nejprve zeptá, zda jste byli očkováni proti malárii nebo zda jste před návštěvou potenciálně nebezpečné oblasti podstoupili preventivní léčbu antimalariky. Člověka děsí pomyšlení, že to doma tak lehkomyslně smetl ze stolu a neustále si opakuje "jaká malárie v 21. století!", ale příznaky horečky se projevují a je třeba něco naléhavého udělat.

Náš úvodní materiál zodpoví všechny vaše otázky týkající se přípravku Aralen.

Aralen cena


Vždy se vám snažíme nabídnout nejlepší ceny za kvalitní léky a nezapomínáme vám nabízet další slevy a bonusy.

Pokud víte, jak toho využít, jistě oceníte naši nabídku, protože nákup velkého balení léku vám dá možnost ušetřit spoustu peněz. Pokud si v naší online lékárně zakoupíte balení 360 tablet přípravku Aralen v dávce 250 mg, bude vás 1 tableta stát pouze 0,72 € namísto obvyklých 1,59 € a jako bonus navíc obdržíte 20 tablet zcela zdarma.


Mohu si koupit Aralen bez lékařského předpisu?


Ano, jste ve správný čas na správném místě. Na našich stránkách si můžete snadno a bezpečně objednat lék bez lékařského předpisu, ale nezapomeňte, že jakákoli jiná lékárna bude pravděpodobně vyžadovat recept na nákup přípravku Aralen.

Jaké jsou výhody nákupu v online lékárně?


Pokud si ceníte svého času, zdraví a financí, výhody jsou zřejmé.

Nemusíte ztrácet čas chozením do lékárny a hledáním správného léku, nemusíte trávit další minuty ve frontě nemocných, aniž byste věděli, zda je lék v dané lékárně k dispozici. Stačí, když kdykoli se vám to bude hodit, vyplníte objednávkový formulář v naší online lékárně a naši kvalifikovaní manažeři vás budou kontaktovat, upřesní všechny podrobnosti a co nejrychleji zašlou lék na vaši adresu.

Kromě toho na našich stránkách snadno najdete veškeré informace o lécích, které vás zajímají, a v případě jakýchkoli dotazů se můžete zeptat našich kompetentních odborníků.

A konečně, díky absenci dalších výdajů, kterým se tradiční lékárny nemohou vyhnout (nájem, účty, platy zaměstnanců), jsme rádi, že můžeme tyto finance kumulovat do neuvěřitelných slev pro naše zákazníky.


Co je Aralen a proč je nutný?


Aralen je lék používaný k prevenci a léčbě příznaků malárie. Je to vaše šance vrátit se do normálního, plnohodnotného života. Je účinný proti Plasmodium falciparum, Plasmodium ovale, Plasmodium vivax, Plasmodium malariae a také proti Entamoeba histolytica.

Aralen je mimořádně účinný při léčbě mimostřevní amebiózy. Při léčbě amébového jaterního abscesu lze chlorochin použít jako monoterapii nebo jako doplněk k jiným lékům.

Aralen vám může pomoci dostat se do remise revmatoidní artritidy a znovu pocítit radost ze života.

Mechanismus účinku přípravku Aralen


Aralen způsobuje smrt asexuálních erytrocytárních forem všech typů malarických plasmodií. Chlorochin může inhibovat destrukci (metabolismus) hemoglobinu v lidských červených krvinkách parazity malárie. Účinná látka léku potlačuje infekci malárií, zastavuje akutní záchvaty a prodlužuje dobu mezi léčbou a relapsem. Díky inhibici syntézy nukleových kyselin má středně výrazný imunosupresivní a nespecifický protizánětlivý účinek.

Po užití léku se chlorochin rychle a téměř úplně vstřebává z trávicího traktu a dostává se do krevního oběhu, kde se hromadí ve vysokých koncentracích v různých orgánech a tkáních. Maximální plazmatické koncentrace jsou dosaženy po 1-6 hodinách. Po podání jedné dávky může být v plazmě detekován po dobu delší než 4 týdny. Chlorochin se hromadí v játrech, slezině, ledvinách a plicích. Eliminační poločas je 30-60 dní, ale v moči se může objevit i několik měsíců, dokonce až rok po ukončení léčby.


Indikace k použití


Aralen je indikován pro následující indikace:

 • Malárie (prevence a léčba všech nerezistentních druhů. Účinný proti Plasmodium ovale, Plasmodium vivax, Plasmodium malariae a proti Entamoeba histolytica, přičemž nejodolnější je Plasmodium falciparum);
 • mimostřevní amebióza (infekce začíná jednoduchou jednobuněčnou amébou v tlustém střevě, přičemž patologické změny se mohou rozvinout téměř v jakémkoli orgánu, nejčastěji v játrech).
 • amébový jaterní absces (hnisavé zánětlivé onemocnění charakterizované tvorbou jedné nebo více izolovaných dutin v jaterní tkáni po napadení patogenními amébami);
 • chronická forma systémového lupus erythematodes (chronický autoimunitní zánět pojivové tkáně);
 • sklerodermie (vzácné chronické onemocnění charakterizované patologickými změnami cév kůže, kloubů a vnitřních orgánů, zejména jícnu, dolní části trávicího traktu, plic, srdce a ledvin);
 • revmatoidní artritida (chronické zánětlivé onemocnění kloubů);
 • fotodermatóza (stav kůže způsobený přecitlivělostí na sluneční světlo);
 • Porphyria cutanea tardiva (onemocnění, které postihuje především kůži, ale často zahrnuje i onemocnění jater).

Důrazně se doporučuje zahájit léčbu přípravkem po konzultaci s lékařem.


Kontraindikace užívání přípravku Aralen


Lék má následující kontraindikace pro použití

 • individuální citlivost na chlorochin nebo jiné složky léku;
 • patologické změny na sítnici a v zorném poli;
 • myasthenia gravis (patologická rychlá únava příčně pruhovaných svalů);
 • favismus (forma dědičné hemolytické anémie - onemocnění charakterizované zkrácenou životností červených krvinek v důsledku jejich intenzivního ničení, kdy jsou červené krvinky ničeny rychleji, než se stihnou vytvořit nové).
 • těhotenství;
 • kojení.

Chlorochin může způsobit exacerbaci psoriázy.

Současné užívání s amiodaronem, fenylbutazonem, levamisolem a léky obsahujícími zlato je zakázáno.

Před zahájením léčby informujte svého lékaře o všech zdravotních potížích, alergiích a všech předepsaných lécích, které užíváte.


Nežádoucí účinky přípravku Aralen


Celkově je Aralen pacienty dobře snášen, ale existuje určité procento pacientů, u kterých může vyvolat mírnější nebo závažnější nežádoucí účinky.

Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří: svalové problémy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem, žaludeční křeče, gastrointestinální poruchy, svědění, kožní vyrážky, bolest hlavy, závratě, hučení v uších. Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, přestaňte lék užívat a v případě potřeby se poraďte s lékařem.

Závažné nežádoucí účinky jsou méně časté a zahrnují problémy se zrakem - rozmazané vidění, vidění v tunelu, dočasný skotom (slepá skvrna), reverzibilní keratopatie (výskyt puchýřů v rohovce), trvalé poškození sítnice, poškození svalů, křeče a nízký počet krvinek, poškození svalů při neuropatii, myopatie, psychotické reakce včetně halucinací, agitovanost, poruchy osobnosti, exacerbace příznaků myasthenia gravis, parestézie, jaterní dysfunkce, hepatitida, aplastická anémie, pancytopenie, suprese kostní dřeně, alergické a anafylaktické reakce.

Pokud se objeví některý ze závažných nežádoucích účinků, vyhledejte lékařskou pomoc (v závislosti na závažnosti a intenzitě účinků).


Je použití přípravku Aralen při léčbě koronavirového onemocnění povoleno?


Studie ukázaly, že potenciální škody převažují nad přínosy, protože nebylo prokázáno, že by Aralen snižoval počet úmrtí, potřebu mechanické ventilace nebo dobu trvání ventilace. WHO ukončila používání chlorochinu jako léčby COVID-19.

Aralen lze užívat současně s alkoholem


Doporučuje se zdržet se současného pití alkoholu a užívání přípravku Aralen.

Aralen a řízení


Chlorochin má negativní vliv na schopnost řídit motorová vozidla a vykonávat práci vyžadující zvýšenou pozornost a duševní pohotovost.

Co dělat v případě předávkování


Toxickou dávkou je současné požití více než 1 g; v některých případech hrozí smrt (zejména u dětí). Protože se látka rychle a téměř úplně vstřebává, hlavní příznaky předávkování se objeví během několika minut: bolest hlavy, nevolnost, zvracení, gastrointestinální poruchy, ospalost, závratě, poruchy vidění, náhlá ztráta zraku, arteriální hypotenze, arytmie, oběhový kolaps, kardiovaskulární selhání, křeče, respirační selhání, zástava dechu, kóma; smrt je pak možná během několika hodin.

Léčba: intenzivní a nouzová podpůrná léčba, včetně podpory dýchání, podání adrenalinu a diazepamu k prevenci nežádoucích kardiovaskulárních příhod a arytmie, výplach žaludku. Bezprostředně po omytí může být aktivní uhlí podáno zkumavkou.


Složení a farmaceutická formulace přípravku Aralen


K dispozici ve formě tablet v blistrech. Počet tablet v balení a jejich konfigurace závisí na výrobci. Jedna tableta obsahuje 250 mg nebo 500 mg chlorochinu.

Pomocné látky: koloidní hydroxid křemičitý (Aerosil R 972), kyselina polyakrylová (Carbomer 934 P), polyvinylbutyral (Movital B 30 T), stearan hořečnatý, mastek, bramborový škrob.

Pravidla dávkování a podávání


Dávkování a léčbu předepíše lékař individuálně. Nepokoušejte se léčit sami a nepřekračujte předepsanou dávku.

Tablety se užívají perorálně s jídlem a zapíjejí se dostatečným množstvím vody.

Malárie

Léčba: u dospělých se 1. den nemoci užívá 1 g přípravku, po 6-8 hodinách 0,5 g, 2. a 3. den 0,5 g denně. Celá denní dávka se podává v jedné dávce.

Profylaxe: u dospělých se doporučuje zahájit profylaxi 1-2 týdny před cestou do endemické oblasti a pokračovat v ní 4-6 týdnů po odjezdu. Lék se užívá striktně ve stejný den v týdnu, 0,5 g.

Pro radikální léčbu malárie vivax a malariae je nutná souběžná léčba sloučeninou 8-aminochinolin.

Extraintestinální amébóza: u dospělých 1 g přípravku denně po dobu 2 dnů, poté (po dobu 2-3 týdnů) 0,5 g denně. Denní dávka je předepsána jako 1 dávka.

Dávka pro děti se určuje podle tělesné hmotnosti. Způsob a doba podávání jsou stejné jako u dospělých.


Závěr


Po přečtení naší brožury budete přesně vědět, který lék stojí za poděkování všem pacientům, kteří byli zachráněni před akutní malárií a vracejí se do normálního života.

Pokud jste si jisti, že potřebujete právě tento lék - neztrácejte ani vteřinu, objednejte si ho urychleně v naší online lékárně za nejlepší cenu a zůstaňte zdraví!

 • Eva Matochová

  Neříkám, že mi Aralen zachránil život, ale možná že ano. Rapidně se mi zvýšila nasycenost krve kyslíkem. Po pěti dnech už jsem se cítila lépe.

 • Jitka Vítovcová

  Skvělé služby. Zakoupila jsem Aralen online. Byl dodán rychle a tablety byly pečlivě zabaleny. Proces objednávání je intuitivní a nezpůsobuje žádné problémy. Bonusem je, že lék je o něco levnější než jiné značkové léky a stejně účinný!

 • Roman Kolouš

  Jsem velice spokojen s přípravkem Aralen 250 mg, který jsem si koupil online. Nemá žádné vedlejší účinky a dokonale tlumí bolest. Aralen si koupím znovu.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.