Diflucan (Fluconazole) 200 mg, 150 mg, 100 mg bez lékařského předpisu v České republice
4.82 / 38

Diflucan (Fluconazole) 200 mg, 150 mg, 100 mg bez lékařského předpisu v České republice

4.82 / 38

Diflukan je účinný lék, v České republice obzvláště oblíbený a uznávaný, protože o jeho účinnosti proti různým druhům plísní již dlouho není pochyb. Účinnou látkou těchto tablet je flukonazol, který má tu vlastnost, že inhibuje syntézu sterolů v houbových buňkách, čímž pomáhá blokovat růst a množení mikrobiálních buněk a vede k jejich odumření.

1315.83Kč 1381.62Kč

Diflukan je vaším věrným společníkem v boji proti plísňovým infekcím


Téměř každý z nás se alespoň jednou v životě potýkal s plísňovými infekcemi. Tato zkušenost není příjemná, ale je uklidňující vědět, že problém lze vyřešit několika účinnými kúrami a v některých případech stačí k odstranění nežádoucích momentů jediná tableta Diflucanu.

Úplný popis léku a nejlepší cena jsou přesně to, co vás čeká v naší online lékárně, a příjemným bonusem budou další slevy na různá balení léku.

Diflucan cena


Tablety Diflucan si můžete objednat za nejlepší cenu v naší online lékárně. Cena léku závisí také na dávce účinné látky obsažené v 1 tabletě. Tento lék má několik variant dávkování: 100 mg, 150 mg a 200 mg.

Potřebuji na přípravek Diflucan lékařský předpis?


Na našich stránkách si můžete koupit Diflucan bez lékařského předpisu a za nejlepší cenu. Stačí vyplnit jednoduchý objednávkový formulář, naši manažeři zpracují vaši objednávku a co nejdříve doručí přípravek na uvedenou adresu. Upozorňujeme, že v jiných lékárnách může být vyžadován lékařský předpis.


Jaké jsou výhody nákupu v online lékárně?


Jednou z hlavních výhod nákupu v online lékárně je úspora času. Nemusíte nikam chodit, protože lék si můžete objednat online kdykoli během dne, zatímco sedíte na své oblíbené pohovce, a za několik dní ho obdržíte na zadanou adresu.

Navíc si můžete zachovat anonymitu, protože online lékárny zaručují soukromí svých zákazníků. Díky tomu si můžete koupit i ty produkty, které jste se dříve styděli koupit v běžné lékárně.

A samozřejmě obrovskou výhodou online lékárny je nízká cena léku, protože neexistují žádné náklady, kterým se offline lékárny nemohou vyhnout: pronájem prostor, najímání dalších zaměstnanců a z toho vyplývající daně.


Co je přípravek Diflucan a k čemu se používá?


Diflukan je účinné širokospektré antimykotikum, které pomáhá rychle odstranit infekci.

Je spolehlivým spojencem při léčbě afty, infekcí močových cest, ústních a kožních infekcí, kandidové septikémie, peritonitidy a kryptokokové meningitidy.

Je účinný v prevenci kandidózy u pacientů, kteří podstoupili transplantaci kostní dřeně a jsou léčeni pro nádorové onemocnění.

Jak Diflucan účinkuje: mechanismus účinku


Flukonazol má silný antimykotický účinek, konkrétně blokuje syntézu houbových sterolů, takže houbové buňky přestanou růst a odumřou. Flukonazol je zároveň aktivní a prokazatelně účinný proti kvasinkám a kvasinkám podobným plísním (Candida spp, Cryptococcus neoformans), plísním (Histoplasma capsulatum, Blastomyces dermatitides), dermatofytům (Trichophyton spp, Microsporum spp), dimorfním formám Coccidioides.

Diflukan se rychle vstřebává v trávicím systému a maximální koncentrace dosahuje za 0,5-1,5 hodiny po podání nalačno; poločas eliminace je přibližně 26-30 hodin (proto jej lze užívat jednou denně).

Flukonazol poměrně dobře proniká do tělesných tekutin a tkání; jeho koncentrace v mozkomíšním moku, slinách a bronchiálním sekretu je téměř stejná jako v krevní plazmě a v rohové vrstvě kůže se léčivo hromadí v dávkách vyšších než koncentrace v krvi. Lék se vylučuje ledvinami prakticky v nezměněné podobě.


Indikace pro použití přípravku Diflucan


Diflukan je širokospektrý lék a obvykle se používá k léčbě onemocnění, jako jsou:

 • kryptokoková meningitida (infekční onemocnění způsobené houbou Cryptococcus neoformans, které se vyznačuje poškozením centrálního nervového systému, sliznic, plic a kůže);
 • Kokcidioidóza (onemocnění, které se šíří v plicích nebo krevním řečištěm);
 • invazivní kandidóza (infekce způsobená houbami rodu Candida, která způsobuje léze na kůži a sliznicích a v některých případech i ložiskové infekce postihující několik orgánů);
 • kandidóza sliznic, včetně kandidózy dutiny ústní a jícnu nebo žaludku (peritonitida), kandidurie (přítomnost hub rodu Candida v moči).
 • chronická atrofická kandidóza (kandidóza způsobená používáním zubní náhrady);
 • vaginální drozd (afty), kandidová balanitida (zánět penisu);
 • Dermatomykózy (atletická noha, mykóza hladké kůže, inguinální dermatomykóza, lichen planus a kandidové infekce kůže);
 • dermatofytická onychomykóza (plísňová infekce nehtové ploténky a/nebo nehtového lůžka).

Diflukan je také předepisován k prevenci:

 • recidivy kryptokokové meningitidy u pacientů s vysokým rizikem jejího vzniku;
 • snížení počtu opakovaných případů vaginální kandidózy (4 a více případů za rok);
 • recidiva orofaryngeální nebo jícnové kandidózy u pacientů s vysokým rizikem HIV.
 • k prevenci kandidových infekcí u pacientů s maligními krevními chorobami podstupujících chemoterapii nebo transplantaci kmenových buněk.


Jaké jsou kontraindikace užívání léku?


Existují jasné kontraindikace pro použití léku.

Diflukan by neměl být používán v případě individuální přecitlivělosti na flukonazol a jiné látky podobného chemického složení nebo na kteroukoli pomocnou látku přípravku.

Diflukan by se dále neměl užívat současně s některými antihistaminiky (např. terfenadinem) a léky, které jsou metabolizovány enzymem CYP 3A4 (např. cisaprid, pimozid, astemizol, erytromycin).

Osoby s renální insuficiencí by měly flukonazol užívat se zvýšenou opatrností.

Neužívejte při přecitlivělosti na laktózu. Laktóza je další složkou tablet.

Pokud jste ohroženi arytmií, je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Pokud to není nezbytně nutné, nepoužívejte flukonazol během těhotenství a kojení. Jednotlivé dávky nebo krátkodobou léčbu lze užívat pod přísným lékařským dohledem.


Možné vedlejší účinky


Obecně je přípravek pacienty poměrně dobře snášen. U některých osob, které užívaly Diflucan, se však vyskytly následující nežádoucí účinky: bolesti hlavy a závratě, nevolnost, zvracení, průjem, poruchy funkce jater (zvýšení jaterních enzymů), srdeční poruchy (tachykardie), kožní vyrážky, alergie na barvivo v obalu tobolky.

Velmi vzácné: anémie, třes, křeče, zácpa, nadýmání žaludku (flatulence), sucho v ústech, rychlá únava a nespavost, selhání jater, hepatocelulární nekróza, hepatitida, hepatocelulární léze, závratě, Stevens-Johnsonův syndrom), toxická epidermální nekrolýza, anafylaktoidní reakce.

V případě výskytu některého z výše uvedených nežádoucích účinků okamžitě kontaktujte svého lékaře.


Co se může stát v případě předávkování


V případě předávkování se mohou objevit reakce jako halucinace a/nebo paranoidní chování. V takových případech se doporučuje výplach žaludku, detoxikace příjmem velkého množství tekutin a diuretik.

Užívání léku ovlivňuje reprodukční funkce


Studie prokázaly, že ani dlouhodobé užívání nemá vliv na plazmatické hladiny testosteronu u mužů ani na hladiny endogenních steroidů u žen v plodném věku.

Během léčby přípravkem Diflucan lze konzumovat alkohol


Během užívání přípravku Diflucan by se nikdy neměl konzumovat alkohol. Několik dní po užití přípravku Diflucan by se také neměl konzumovat alkohol, protože může mít škodlivý vliv na organismus a způsobit problémy se srdcem, ledvinami a játry.

Lék lze podávat dětem


Léčba dětí flukonazolem je přijatelná, ale neměla by se používat dávka vyšší než 400 mg denně. Děti by měly přípravek užívat pouze na lékařský předpis a pod dohledem dospělých.

Užívání přípravku Diflucan a řízení motorových vozidel


Během léčby se nedoporučuje řídit motorová vozidla ani obsluhovat složité stroje, protože během užívání léku se mohou objevit závratě nebo záchvaty.

Interakce s jinými léčivými přípravky


Pokud užíváte jiné léky předepsané lékařem, měli byste se vždy zeptat svého lékaře na jejich kompatibilitu s flukonazolem.


Složení a forma léku


Přípravek je dostupný v želatinových tobolkách zabalených v blistrech nebo jako roztok pro intravenózní podání. Každá tableta nebo lahvička obsahuje přesně definovanou dávku účinné látky flukonozolu. Kromě účinné látky obsahuje lék také další složky. Pro přípravek Diflucan se obvykle používají tyto pomocné látky: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, natrium-lauryl-sulfát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát.


Dávkování a podávání přípravku Diflucan


Přípravek se užívá perorálně s malým množstvím vody, bez ohledu na jídlo.

Lék má několik variant dávkování: 100 mg, 150 mg a 200 mg. Denní dávka flukonazolu se vypočítá podle typu a závažnosti infekce.

Před použitím tohoto léku se vždy poraďte se svým lékařem! Mohou být nutné jiné dávky než ty, které jsou uvedeny níže. Nedostatečná délka léčby může vést k relapsu infekce.

Léčba kryptokokové meningitidy: doporučená dávka je 400 mg v první den léčby. Poté je dávka 200-400 mg denně. Doba léčby je obvykle nejméně 6-8 týdnů. V případě život ohrožujících infekcí lze denní dávku zvýšit až na 800 mg (pouze na lékařský předpis!).

Profylaxe k prevenci recidivy kryptokokové meningitidy u pacientů s vysokým rizikem jejího vzniku a u osob s AIDS: doporučená udržovací dávka po ukončení úvodní léčby je 200 mg denně po dlouhou dobu.

Léčba kokcidioidózy: doporučená dávka je 200-400 mg denně. Délka léčby je 11-24 měsíců nebo déle, v závislosti na stavu pacienta a jeho reakci na lék.

Léčba kandidózy sliznic: doporučená dávka je 200-400 mg první den léčby, poté 100-200 mg. Délka léčby je obvykle 7-21 dní.

Prevence recidiv slizniční kandidózy u pacientů s HIV s vysokým rizikem jejího vzniku: doporučená dávka je 100-200 mg/den nebo 200 mg 3krát týdně. Doba léčby není u imunokompromitovaných pacientů omezena.

Léčba invazivní kandidózy: dávka je 800 mg první den léčby a poté 400 mg denně. Obecně je doporučená doba léčby 2 týdny po vymizení příznaků kandidózy.


Léčba chronické kandidózy kůže: doporučená dávka je 50-100 mg denně po dobu 28 dnů, ale může být zvýšena nebo snížena v závislosti na závažnosti a typu infekce.

Léčba genitální kandidózy: doporučená dávka je 150 mg v jedné dávce.

Prevence recidivující vaginální kandidózy (od 4 případů za rok): doporučená dávka je 150 mg jednou za 3 dny. Je třeba podat celkem 3 dávky (1., 4. a 7. den). Poté se doporučuje dávka 150 mg jednou týdně po dobu 6 měsíců.

Léčba dermatomykózy: doporučená dávka je 150 mg jednou týdně nebo 50 mg jednou denně. Délka léčby je 2-4 týdny.

Léčba mykózy nohy může trvat až 6 týdnů.

Pásový opar: doporučená dávka je 300-400 mg jednou týdně po dobu 1-3 týdnů.

Léčba dermatofytické onychomykózy: doporučená dávka je 150 mg jednou týdně. V léčbě je třeba pokračovat, dokud není infikovaný nehet nahrazen zdravým nehtem.

Děti starší 12 let: v závislosti na tělesné hmotnosti musí lékař posoudit, jaká dávka (pro dospělé nebo pro děti) je pro pacienta optimální.

Děti starší 5 let: dávkování musí předepsat lékař s ohledem na závažnost infekce a věk a tělesnou hmotnost dítěte.


Co je to generikum a jaká generika jsou pro přípravek Diflucan dostupná?


Generikum je lék, který má ve svém základu a složení stejné množství a kvalitu účinné látky jako originální lék, ale za výrazně nižší cenu.

Když je lék poprvé vynalezen, farmaceutická společnost provede mnoho klinických a předklinických studií o bezpečnosti a účinnosti přípravku a poté získá na lék patent. Patenty jsou obvykle platné 12-25 let (v závislosti na zemi), po jejichž uplynutí mohou konkurenční společnosti vyrábět generické verze léku. Kopírují vzorec původního léku. Generická verze obsahuje stejnou účinnou látku a pomocné látky (celulózu, škrob), které nemusí být přítomny v originálním přípravku. Generické přípravky nepodléhají klinickým ani preklinickým studiím, a proto mají mnohem nižší cenu.

Diflukan je původní lék a má obrovské množství generik. Zde jsou některé z nejoblíbenějších: Flukanozol, Diflucan, Fusys, Difluzol, Medoflucon.

Který přípravek použít: Diflucan nebo generikum


Originální přípravek má velmi malý počet pomocných látek, zatímco generika mohou mít mnohem větší seznam. Pokud jste alergičtí na něco, co je přítomno v analogu, ale ne v originálu, je bezpečnější zvolit originál.

Diflucan mi pomůže


Jak jsme viděli, Diflucan je velmi účinný v boji proti různým typům plísňových infekcí. Pokud máte některou z těchto infekcí, určitě vám pomůže v mírných i těžkých případech.

Nezapomeňte: pokud si objednáte tento produkt z naší online lékárny, jste o krok blíže ke zdravému životu!

 • H. Soukupová

  Nemohu se dočkat, až kandidóza odejde z mého těla. Už dva týdny beru 100 mg denně. Bolest a bílý povlak v krku rychle zmizely. Svědění a pálení se zmírnilo, ale úplně neodeznělo. Léčba byla jednoduchá a účinná, zbývá ještě 7 dní. Tento lék naprosto doporučuji!

 • Tomáš Parkan

  V této online lékárně jsem si dvakrát objednal Diflucan, skvělé služby, rozumné ceny. Všem doporučuji a budu ho používat i nadále.

 • Zahálková Lenka

  Dobrý den všem. Z nějakého důvodu mám často plísňové infekce, někdy až čtyřikrát do roka. Vyzkoušela jsem různé léky, účinek Diflucanu je neměnně stabilní. Příznaky mizí a je mi lépe už po jedné dávce 150 mg. Tento lék je mnohem lepší než krémy na předpis.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.