Doxycyklin antibiotikum bez lékařského předpisu v České republice
4.85 / 34

Doxycyklin antibiotikum bez lékařského předpisu v České republice

4.85 / 34

Doxycyklin, polosyntetické širokospektré antibiotikum. Doxycyklin si poradí se vším, od kašle až po rány; potřebujete jen vědět, jak koupit Doxycyklin v České republice, jakou dávku potřebujete, zda máte kontraindikace a zda se mohou vyskytnout nežádoucí účinky užívání tablet a kde získáte nejlepší cenu Doxycyklinu.

979.04Kč 1028.00Kč

Doxycyklin - širokospektré antibiotikum


Věděli jste, že až do roku 1928, kdy slavný britský vědec Alexander Fleming objevil první antibakteriální látku, umírali lidé na bakteriální infekce, které se daly snadno léčit v raném stadiu? Bylo by úžasné, kdyby se Flemingem objevená účinná látka okamžitě proměnila v pilulky a dostala se na pulty lékáren. Trvalo dalších dlouhých 26 let, než byl první syntetický penicilin použit na celém světě. Žijeme v 21. století a máme mnoho věcí, které nám pomáhají žít dlouhý a šťastný život. A ano, dnes budeme hovořit o léčivých, téměř magických antibiotikách a jedním z nich je doxycyklin.

Pokud nemáte žádné dotazy a jste již s tímto lékem obeznámeni, vyplňte online objednávkový formulář a počkejte na poštovní zásilku.

Máte mnoho otázek? Odpověď zní.

Cena doxycyklinu


Cena doxycyklinu se v jednotlivých lékárnách liší a je třeba říci, že v běžné lékárně bude cena léku vyšší než v online lékárně.

Naše online lékárna vám může nabídnout velmi přijatelnou cenu za tabletu. Na lék poskytujeme slevy a naše sleva se zvyšuje s počtem tablet v balení.

Pokud si koupíte Doxycycline 100 mg, balení po 10 tabletách, zaplatíte za 1 tabletu 3,96 EUR.

Pokud si však koupíte Doxycycline 100 mg v balení po 60 tabletách, zaplatíte za 1 tabletu 1,36 EUR a dostanete + 4 tablety jako dárek.

To je jasný příklad toho, jak se náklady snižují téměř třikrát, a my jsme rádi, že vám můžeme nabídnout takový konstruktivní věrnostní program.


Mohu si koupit Doxycycline bez lékařského předpisu?


A zde vyvstává oprávněná otázka, zda je možné koupit doxycyklin bez lékařského předpisu. Ano, antibiotikum si můžete koupit bez lékařského předpisu v naší online lékárně. Jsme loajální ke svým zákazníkům a dbáme na vaši anonymitu.

Upozorňujeme, že jiné lékárny mohou vyžadovat lékařský předpis - my vám můžeme poskytnout pouze informace o našich podmínkách prodeje.

Výhody nákupu doxycyklinu v online lékárně

Další otázka zní: "Jaké jsou výhody nákupu antibiotik online?".

Na tuto otázku máme jasnou odpověď, protože naším mottem je "Bezpečnost". Pohodlné doručení. Nejlepší cena. Věrnost našim zákazníkům."

Při nákupu léků online nemusíte opouštět kancelář ani domov. Nemusíte opouštět své nemocné nebo nemocné tělo, abyste mohli osobně navštívit lékárnu. Stačí vyplnit pohodlný objednávkový formulář a počkat na doručení poštou, které v České republice trvá v průměru 3 až 6 dní.

Na našich stránkách si můžete objednat doxycyklin online bez lékařského předpisu za cenu, kterou nazýváme výhodnou, protože spolupracujeme přímo s dodavateli léků a neplatíte příliš mnoho za udržování lékárny v kanceláři a lék dostanete přímo ze skladu lékárny.

Koupit antibiotikum online nebo ne? Rozhodnutí je na vás, ale my jsme se postarali o to, abyste mohli ocenit jeho výhody.


Co je doxycyklin


Doxycyklin je antibakteriální látka schopná bojovat proti patogenům. Doxycyklin blokuje zánětlivý proces v těle a při správné léčbě může zánět zcela odstranit.

Doxycyklin je polosyntetické tetracyklinové antibiotikum a je méně pravděpodobné, že poškodí střevní flóru než jiná antibiotika této řady. Lék se vyznačuje dokonalejším vstřebáváním a delším trváním účinku. Z hlediska antibakteriální aktivity je doxycyklin lepší než přírodní tetracykliny.

Doxycyklin se používá k léčbě grampozitivních mikroorganismů Staphylococcus spp. (včetně: Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis), Streptococcus spp. (včetně: Streptococcus pneumoniae), Clostridium spp., Listeria spp.; Actinomyces israeli a gramnegativních organismů: Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Haemophilus influenzae, Klebsiella spp., Escherichia coli, Shigella spp., Enterobacter, Salmonella spp., Bordetella pertussis. Bacteroides spp., Treponema spp.

Doxycyklin působí na rickettsie, mykoplazmata, původce ornitózy a trachomu a některé prvoky.

Zvláštní upozornění: Doxycyklin nemá žádný účinek na většinu kmenů Proteus, Pseudomonas aeruginosa a plísní.


Obchodní názvy Doxycyklin


Účinná látka doxycyklin může být prodávána pod několika názvy. Patří mezi ně Vibramycin, Monodox, Acticlate, Atridox, Avidoxy, Doxy, Doxycin, Doryx, Oracea, Periostat a další. Proto každý z těchto léků obsahuje stejnou účinnou látku a všechny tyto léky s různými názvy jsou si navzájem podobné.

Co je to generický doxycyklin


Pokud nevíte, co je to generikum, vysvětlíme vám to: Generický doxycyklin a doxycyklin jsou podobné léky se stejnou účinnou látkou, ale jiným obchodním názvem.

Uveďme si příklad: vidíte v prodeji antibiotikum Doxycyklin - na obalu je uvedeno "Doxycyklin", což přesně odpovídá názvu účinné látky, dále vidíte v prodeji Atridox, který jsme zmínili v předchozím odstavci. Přípravek Atridox obsahuje v tabletách účinnou látku doxycyklin, jedná se tedy o generický doxycyklin, tj. o lék s obchodním názvem.

Mechanismus účinku doxycyklinu


Pro pochopení mechanismu účinku doxycyklinu je nutné porozumět mechanismu účinku antibiotik.

Antibiotika jsou látky, které mohou patogeny usmrtit nebo jim zabránit v množení, a umožnit tak přirozeným obranným mechanismům organismu, aby je zlikvidovaly.

Proto antibiotikum po vstupu do těla nejprve zabrání vzniku nových škodlivých zárodků, které v těle způsobily zánět. Bakterie se nemnoží a obranný mechanismus organismu si dokáže poradit se zbývající "armádou" bakterií.

Existují přírodní antibiotika, tj. antibiotika získaná přirozenou cestou, nejčastěji z prospěšných mikroorganismů, a syntetická antibiotika. Nezapomeňte, že antibiotika bojují proti infekcím; antibiotika nezabíjejí viry jako Covid, ale existují antimykotická a antiprotozoální antibiotika, tj. působí na konkrétní mikroorganismy.

Antibiotika jsou samozřejmě zázrak, ale nejsou všelékem. Nesmíme se na ně zcela spoléhat. Pro úplné zotavení je třeba přijmout kombinaci opatření, která vám sdělí váš lékař!


Indikace pro použití doxycyklinu


Doxycyklin je indikován zejména u ORL infekcí (zánět středního ucha, angína, zánět vedlejších nosních dutin), chronické a akutní bronchitidy, zápalu plic, zánětu pohrudnice, infekcí močového systému, akné. Antibiotikum se předepisuje k léčbě kapavky a chlamydií, boreliózy, malárie a infekcí kůže a měkkých tkání.

Používá se také k prevenci pooperačních komplikací a při léčbě infekcí žlučových cest.

Doxycyklin je předepisován k léčbě akutní prostatitidy u starších osob.

Kontraindikace doxycyklinu


Kontraindikace podávání přípravku jsou: alergie na tetracyklinová antibiotika, zejména na doxycyklin; děti mladší 8 let; těhotenství; kojení (mateřské mléko); těžká renální insuficience a intolerance laktózy.

Zvláštní indikace


Doxycyklin se používá s opatrností u pacientů s poruchou funkce jater.


Nežádoucí účinky doxycyklinu


Obecně je lék dobře snášen a má málo vedlejších účinků.

Byly však zaznamenány případy nežádoucích účinků. Patří mezi ně bolest hlavy, nevolnost, průjem, kožní vyrážky, nežádoucí účinky na kardiovaskulární systém atd.

Pokud se u vás vyskytnou výše uvedené příznaky nebo jiné neobvyklé a obtěžující příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Jak používat doxycyklin: délka léčby a účinky


Délka léčby doxycyklinem závisí na závažnosti onemocnění a dalších faktorech. Obecně se doba léčby pohybuje mezi 5 a 10 dny.

Doxycyklin obvykle působí během prvních tří dnů a obvykle je plně účinný do tří dnů od ukončení podávání antibiotika.

Obvykle se nepředepisuje na dobu kratší než 5 dní.


Dávkování a podávání doxycyklinu: kdy a jak užívat antibiotikum


Denní dávka pro dospělé a děti starší 12 let je 200 mg první den léčby, 100 mg (1 tableta) ráno a 100 mg (1 tableta) večer, každých 12 hodin.

Od druhého dne je denní dávka 100 mg - 1 tableta jednou denně.

Aby se předešlo podráždění žaludeční sliznice, užívá se lék perorálně, po jídle, s velkým množstvím vody.

Je kontraindikováno zapíjet tablety mlékem a současně užívat přípravky obsahující ionty vápníku, hořčíku a hliníku: chlorid vápenatý, antacida (při pálení žáhy) apod.

Pokud je průběh onemocnění závažný, je denní dávka po celou dobu léčby 200 mg: 1 tableta 100 mg dvakrát denně každých 12 hodin.

U dětí ve věku 8 až 12 let se přípravek předepisuje v dávce 4 mg na 1 kg hmotnosti denně první den léčby a 2 mg na 1 kg hmotnosti denně v následujících dnech.


Zvláštní pokyny pro použití


Pokud trpíte problémy v zažívacím traktu, užívejte tablety s jídlem, aby byly velmi šetrné ke sliznici.

Neužívejte antibiotikum na lačný žaludek.

Doxycyklin a alkohol


Tetracyklinová antibiotika, včetně doxycyklinu, s alkoholem neinteragují; etylalkohol však může snížit účinek antibiotika.

Doxycyklin a zvířata


Roztok doxycyklinu se používá ve veterinární medicíně intramuskulárně u skotu, malých přežvýkavců a prasat. Přípravek se podává zvířatům v jedné dávce: skotu a malým přežvýkavcům: 1,0 ml na 10 kg hmotnosti zvířete; prasatům: 0,5 ml na 10 kg hmotnosti zvířete. V případě potřeby by měl být lék podán opakovaně po 48 hodinách.

Při individuálním podávání psům a kočkám se doxycyklin podává perorálně (perorálně) smíchaný s potravou (v případě potřeby se lék podává silou ke kořeni jazyka) jednou denně v dávce 10 mg doxycyklinu na 1 kg hmotnosti zvířete. Léčba v akutní fázi onemocnění trvá 3 až 5 dní, v chronické fázi 8 až 10 dní.

Závěr


Doxycyklin je nejen širokospektrální antibiotikum, ale také lék, který vám i vašim blízkým pomůže rychle se zotavit a získat zpět dobrou náladu a sebevědomí. Doufáme, že s nákupem v naší online lékárně budete spokojeni, protože bude pohodlný a účinný, a o to nám jde.

  • Pangerlová Jana

    Zdravím! Podělím se s vámi o své zkušenosti. Je mi 21 let a byl mi předepsán Doxycyklin. Lék jsem užívala sedm dní a nemám žádné vedlejší účinky. Je skvělé, že existují taková antibiotika, opravdu fungují, doporučuji je všem.

  • Eva Hlaváčková

    Měla jsem infekci močových cest a tento lék mi byl předepsán poprvé. Nejdříve jsem užívala 200 mg Doxycyklinu denně a poté jsem dávku snížila na 100 mg. Doporučuji, abyste lék užívali s jídlem nebo mlékem, jinak byste mohli zvracet. Jinak jsem neměla žádný problém a nyní jsem zdravá.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.