Vermox (Mebendazol) bez lékařského předpisu
4.74 / 36

Vermox (Mebendazol) bez lékařského předpisu

4.74 / 36

Pilulky Vermox zaručují snadné a bezbolestné rozloučení s parazity. Účinnou látkou těchto léčivých tablet je mebendazol, který má široké spektrum účinku a aktivně bojuje proti parazitárním infekcím. V České republice má tento lék ve svém segmentu zvláštní místo pro svou účinnost a je obvykle dostupný v dávce 100 mg.

686.88Kč 721.22Kč

Vermox: červi budou pryč


Červi nejsou nejotravnější sousedé, a pokud vám lékař řekne, že si je musíte nechat odstranit, budete zděšeni. Existuje však řešení: Vermox.

Nejlepší cena pro Vermox je v naší online lékárně. Najdete zde nejen úplný popis produktu, ale také seznam cen různých balíčků s motivačními slevami.

Cena přípravku Vermox


Cena tohoto léku se může v jednotlivých lékárnách lišit, ale v naší lékárně budete cenou příjemně překvapeni.

Mohu si koupit bez lékařského předpisu


Na našich webových stránkách si můžete koupit Vermox bez lékařského předpisu. Stačí vyplnit objednávkový formulář. Jiné lékárny však mohou vyžadovat lékařský předpis.


Výhody nákupu z online lékárny


Výhodou online lékáren je, že si můžete objednat léky online odkudkoli v zemi a kdykoli během dne, a to při zachování anonymity. Lék vám bude co nejdříve doručen na vaši adresu. Naši zákazníci obvykle obdrží své objednávky do několika dnů.


Co je přípravek Vermox a k čemu se používá?


Vermox je lék, který jednoduše a bezbolestně řeší problémy s helminty.

Je účinným prostředkem proti mnoha parazitárním nákazám, zejména: enterobióze (původci jsou tasemnice), askarióze (původci jsou škrkavky), měchovcům (původci jsou měchovci), trichocefalu (původci jsou lupénky), nekarióze (původci jsou nekatorie) a tasemnici (původci jsou larvy řetězovky prasečí).

Je to účinný lék jak v počátečních stadiích parazitárních onemocnění, tak v pokročilejších případech.

Složení a forma výrobku


Lék je dostupný v tabletách balených v blistru. Každá tableta v balení obsahuje 100 mg mebendazolu.

Kromě účinné látky obsahují tablety i další složky. Pro přípravek Vermox se obvykle používají tyto pomocné látky: glykolát sodný (typ A), mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, mastek, sodná sůl sacharinu, magnesium-stearát, hydrogenovaný bavlníkový olej, pomerančové aroma, koloidní bezvodý oxid křemičitý, natrium-lauryl-sulfát. Barva, počet tablet a uspořádání blistrů se u jednotlivých výrobců liší.

Jak Vermox funguje: mechanismus účinku


Mebendazol je syntetické anthelmintikum se širokým spektrem účinku, které zabraňuje tvorbě buněčných proteinů (tubulinu) u helmintů, což vede k přerušení využití a trávení glukózy a následně k procesu sebedestrukce buněk parazitů (autolýze).

Mebendazol působí přímo ve střevě, po perorálním podání se do systémového krevního oběhu dostane přibližně 10-20 % dávky v důsledku neúplné absorpce a rozsáhlého presystémového metabolismu (first-pass efekt). Maximální plazmatické koncentrace jsou pozorovány 2-4 hodiny po podání.

Mebendazol se metabolizuje především v játrech a vylučuje se močí a žlučí; neabsorbovaný mebendazol se vylučuje v nezměněné podobě stolicí.


Indikace pro použití přípravku Vermox


Přípravek se používá k léčbě následujících infekcí

 • napadení tasemnicí střevní (enterobióza);
 • napadení škrkavkami (askarióza);
 • napadení měchovci (hookwormiáza); onemocnění může vést k anémii;
 • napadení trávicími chlupatými červy (trichocefalóza);
 • infekce larvami tasemnice prasečí (teniáza);
 • napadení ušními sviluškami (nekatorióza);
 • Smíšené helmintické infekce s různými typy červů.

Jaké jsou kontraindikace léku?


Existují jasné kontraindikace léku. Vermox by neměl být užíván během těhotenství a kojení a nedoporučuje se pro děti do 2 let.

Přípravek není vhodný pro osoby s intolerancí monohydrátu laktózy, nedostatkem laktázy, poruchami vstřebávání galaktózy a glukózy. Je rovněž kontraindikován u osob přecitlivělých na mebendazol nebo na kteroukoli pomocnou látku.


Možné vedlejší účinky


U pacientů s velkým počtem parazitů byly hlášeny průjmy, koliky, křeče a bolesti žaludku.

Následující nežádoucí účinky jsou při užívání přípravku Vermox poměrně vzácné, ale možné: křeče, závratě, nadýmání, nevolnost, zvracení, reakce z přecitlivělosti, včetně anafylaktických a anafylaktoidních reakcí, kožní vyrážky, kopřivka, toxická epidermální nekrolýza, Stevens-Johnsonův syndrom, vyrážka, angioedém, alopecie, hepatitida, zvýšená aktivita jaterních enzymů, neutropenie, alergická reakce na barvivo v přípravku.

Pokud se tyto nežádoucí účinky objeví, okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Vermox a řízení


Vzhledem k tomu, že při poruchách nervového systému může dojít k nežádoucím reakcím, je třeba dbát zvláštní opatrnosti při řízení motorových vozidel nebo obsluze těžkých strojů.

Můžete během léčby přípravkem Vermox pít alkohol?


Pití alkoholu během užívání přípravku Vermox je kontraindikováno. Během 24 hodin po užití přípravku Vermox byste také neměli pít alkohol, protože etanol má škodlivý účinek na játra a může způsobit jejich poruchu a poškození buněk.

Vermox a další léky


Současné užívání cimetidinu (používaného k léčbě gastrointestinálního traktu) může zvýšit účinek přípravku Vermox tím, že inhibuje jeho metabolismus v játrech a zvyšuje plazmatickou koncentraci mebendazolu, což vede ke zvýšené zátěži jater a riziku nežádoucích účinků.

Současné užívání projímadel s sebou nese riziko dyspeptických poruch (abnormální žaludeční činnost, projevující se bolestí nebo tíhou v horní části břicha).


Dávkování a podávání přípravku Vermox


Dávka tablet je 100 mg.

Denní dávka závisí na typu a závažnosti napadení.

Před léčbou a během ní není nutné dodržovat dietu.

Před užitím léku se vždy poraďte se svým lékařem!

Při enterobióze se dospělým a dětem starším 2 let obvykle podává 1 tableta jednorázově. Aby se předešlo opětovné infekci, měla by se 1 tableta opakovat po 2 až 4 týdnech.

V případě askariózy, trichocefalie, ankylostomiózy, nekatorózy, teniázy se dospělým a dětem od 2 let obvykle předepisuje 1 tableta dvakrát denně po dobu 3 dnů.

Na konci léčby se doporučuje vyšetření stolice, ne však dříve než za 1-2 týdny.

Vermox lze užívat před jídlem i po jídle, ale aby se předešlo nežádoucím gastrointestinálním reakcím, doporučuje se užívat lék po jídle.

Tabletu lze spolknout celou nebo rozkousat a zapít malým množstvím vody.

U dětí se doporučuje rozdrtit tabletu na prášek a smíchat s jídlem. Děti by měly být při užívání léku pod dohledem.


Co dělat v případě předávkování


V případě náhodného předávkování se mohou objevit křeče v břiše, nevolnost, zvracení a průjem.

Neexistuje žádná specifická léčba. Výplach žaludku lze provést bezprostředně po požití mebendazolu. V některých případech je v závislosti na tělesné hmotnosti pacienta indikována také jednorázová dávka aktivního uhlí.

Zpětná vazba pacientů na Vermox


Ve většině případů jsou recenze léku pozitivní. Ti, kteří užívali pilulky, hovoří o rychlém dosažení požadovaného výsledku, o účinnosti léku v boji proti helmintům.

Současně asi 1-2 % respondentů uvedlo, že při užívání léku pozorovali nežádoucí účinky.


Vermox nebo Combantrin


Combantrin je anthelmintikum, jehož účinnou látkou je pyrantel. Jeho účinná látka blokuje nervové impulsy ve svalové tkáni parazitů a způsobuje úplné ochrnutí. Obvykle je k dispozici ve formě tablet (dávka 125 nebo 250 mg) od 1 do 24 kusů v balení nebo jako suspenze (obvykle se používá pro děti od 6 měsíců věku). Používá se při těchto onemocněních: askarióza, ankylostomóza, enterobióza, trichocefalie, nekatoróza.

Combantrin je považován za méně toxický než Vermox, ten má však širší spektrum účinku.

Měl by se Vermox používat při napadení helminty?


Rozhodně ano. Zjistili jsme, že se jedná o velmi účinný prostředek, který vám pomůže porazit parazity během několika dní. Jediné, co stojí mezi vámi a tímto vítězstvím, je nákup přípravku Vermox z našich webových stránek.

Před použitím si pečlivě přečtěte návod a prostudujte naše doporučení.

 • Dagmar Svobodová

  Já ani manžel jsme neměli žádné vedlejší účinky, syn měl trochu smůlu. Po všechny tři dny užívání Vermoxu si stěžoval na pálení a mírnou bolest břicha. Hlavní je, že všichni podstoupili očistec.

 • Pavel Zemánek

  S cenou jsem velmi spokojen. Určitě tuto lékárnu využiji znovu, ale doufám, že při jiné příležitosti.

 • Helena Kučerová

  Dobrý den! Koupila jsem Vermox 100 mg, pilulky fungují velmi rychle a efektivně. Doporučila bych je všem, kteří mají červy, a doufám, že už nikdy nebudu mít tyto problémy.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.