Flagyl (Metronidazol)
4.78 / 46

Flagyl (Metronidazol)

4.78 / 46

Máte urogenitální infekci? Onemocněli jste náhle lambiózou nebo amébózou? Nevíte, kam jít nebo co dělat? Jste ve správný čas na správném místě. Dnešním hrdinou dne je Flagyl, velmi účinné antibiotikum, které aktivně bojuje proti všem projevům výše uvedených infekcí.

857.97Kč 900.87Kč

Flagyl: vždy po vašem boku proti infekcím


Podívejme se na indikace léku, jeho mechanismus účinku, nežádoucí účinky a mnoho dalších v České republice častých otázek týkajících se jeho užívání.

Pokud jste již lék užívali a znáte jeho účinky a máte od svého lékaře předpis na užívání přípravku Flagyl, jednoduše vyplňte objednávkový formulář a naši manažeři zašlou lék na uvedenou adresu, nejlepší cena je v tomto případě zaručena. V opačném případě si před objednáním tablet pečlivě přečtěte náš materiál.

Flagyl cena


Děláme vše pro to, abyste při nákupu přípravku Flagyl v naší online lékárně získali tu nejlepší cenu. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme přímo s farmaceutickými společnostmi, jsou léky zasílány přímo z jejich skladů, a proto je pro vás cena co nejpříznivější.

Všimněte si také, že cena se může dále zlepšovat. Čím větší balení léku zakoupíte, tím nižší je cena za tabletu.

Flagyl je dostupný v dávkách 200 mg a 400 mg, ale je k dispozici také v dávkách 250 mg a 500 mg. Příklad: 400 mg tableta stojí přibližně 1,06 EUR za balení s minimálně 1 tabletou, ale pokud si koupíte balení s 380 tabletami, zaplatíte za 1 tabletu pouze 0,56 EUR.


Mohu si koupit bez lékařského předpisu


Ano, na našich webových stránkách si můžete snadno koupit tablety Flagyl bez lékařského předpisu a obdržet je na uvedenou adresu co nejdříve. Stačí vyplnit objednávkový formulář a naši manažeři vás budou kontaktovat, aby vám objasnili všechny podrobnosti. V jiných lékárnách, a to jak online, tak offline, však může být vyžadován lékařský předpis.

Výhody nákupu léků v online lékárně


Hlavními výhodami online lékárny jsou úspora času a peněz:

 • Nemusíte se starat, zda je lékárna již zavřená, ani čekat na její otevření, protože si můžete koupit léky kdykoli během dne nebo v noci, aniž byste museli stát ve vyčerpávajících frontách;
 • Vaši anonymitu budeme chránit, protože soukromí našich zákazníků je jednou z našich základních hodnot;
 • Rádi vám poskytneme nejlepší ceny léků a širokou nabídku kvalitních léků a jejich generik, přičemž spolupracujeme přímo s výrobci. Absence nájemného, služeb, najímání dalších zaměstnanců a dalších souvisejících nákladů, bez kterých se žádná offline lékárna neobejde, nám umožňuje potěšit naše zákazníky příjemnými bonusy a slevami.


Co je přípravek Flagyl a k čemu se používá?


Flagyl je vysoce účinný proti jednobuněčným prvokům (giardie, améby, balantidy, leishmanie) - parazitům, kteří žijí v lidském těle a po určitou dobu se nemusí projevit, ale pokud nejsou řádně léčeni, mohou způsobit vážné poškození životně důležitých orgánů.

Je to rychlá a nezbytná léčba některých typů pohlavních chorob, jako je trichomoniáza, trichomonádová vaginitida nebo uretritida.

Je spolehlivou prevencí anaerobních infekcí (toxické infekce rány způsobené mikroorganismy, které ke své činnosti a rozmnožování nepotřebují kyslík a které postihují především pojivovou a svalovou tkáň) během břišních a pánevních operací.

Jak Flagyl účinkuje: mechanismus účinku


Účinnou látkou přípravku Flagyl je metronidazol, jehož mechanismus účinku spočívá v blokování DNA mikroorganismů, což způsobuje jejich smrt. Bakterie a prvoci jsou mnohem méně náchylní k rezistenci než ostatní antibiotika.

Při perorálním podání se metronidazol rychle a téměř úplně vstřebává, přibližně z 80 % za 1 hodinu. Poločas rozpadu je 8-10 hodin. Metronidazol se vylučuje ze 40-70 % ledvinami (přibližně 35 % dávky podané v nezměněné formě). U pacientů s poruchou funkce ledvin může mít metronidazol zvýšené sérové koncentrace.


Indikace pro Flagyl


Protože Flagyl je širokospektrální antimikrobiální a antiprotozoální přípravek, má mnoho indikací, včetně:

infekce způsobené protozoárními mikroorganismy (protozoární infekce): mimostřevní amebiáza, včetně amébového jaterního abscesu, střevní amebiáza (amébová úplavice), trichomoniáza, ekvilibrióza, giardióza, kožní leishmanióza, trichomonádová vaginitida, trichomonádová uretritida, amebiáza.
 • cystitida u žen (jako důsledek trichomoniázy);
 • břišní infekce (peritonitida, jaterní absces);
 • infekce pánevních orgánů (endometritida, endometrium, vejcovody a abscesy vaječníků);
 • Infekce poševního fornixu po operaci,
 • Infekce kůže a měkkých tkání po operaci a jejich prevence;
 • Gastritida nebo duodenální vředy spojené s Helicobacter pylori, kolitida;
 • Prevence pooperačních komplikací;
 • Radioterapie pacientů s nádory;
 • Zánět přídatných orgánů dělohy.

Před zahájením léčby musí být provedena potřebná vyšetření.


Jaké jsou kontraindikace užívání přípravku Flagyl?


Přípravek by neměl být užíván, pokud

 • jestliže máte zvláštní přecitlivělost nebo alergickou reakci na metronidazol nebo na kteroukoli pomocnou látku;
 • Jste těhotná (zejména v prvním trimestru) nebo plánujete otěhotnět v blízké budoucnosti;
 • kojení;
 • onemocnění jater, žaludku nebo střev, jako je Crohnova choroba (závažné onemocnění postihující téměř všechny části trávicího traktu, nejčastěji terminální ileum a tlusté střevo).
 • anémie (nedostatek červených krvinek) nebo leukopenie (nedostatek bílých krvinek).
 • epilepsie, záchvaty;
 • nervové poruchy.

Před zahájením léčby informujte svého lékaře o všech zdravotních potížích.


Jaké nežádoucí účinky se mohou vyskytnout při užívání přípravku Flagyl


Ve většině případů je Flagyl pacienty dobře snášen.

Byly však pozorovány následující nežádoucí účinky: závratě, poruchy pohybové koordinace, průjem, nechutenství, nevolnost, zvracení, kolika, zácpa, kovová chuť v ústech, sucho v ústech, kopřivka, kožní vyrážka, hyperémie kůže, ucpaný nos. Pokud se u vás vyskytne některý z výše popsaných nežádoucích účinků, měli byste se poradit se svým lékařem.

Při výskytu kteréhokoli z následujících příznaků vyhledejte lékařskou pomoc: necitlivost nebo brnění rukou nebo nohou, bílé skvrny nebo vředy na ústech nebo rtech, afty, červenohnědé zabarvení moči, bolest při močení, nezřetelná řeč, změny nálady nebo chování, třes, svalové záškuby, křeče, otok hrdla.

Předávkování flagylem


Při předávkování byly pozorovány následující reakce: zvracení, ataxie a mírná dezorientace, leukopenie, neuropatie. Neexistuje žádná specifická léčba. V případě významného předávkování se doporučuje symptomatická léčba.

Flagyl a děti


Přípravek není vhodný pro děti mladší 6 let.

Může se s přípravkem Flagyl užívat alkohol?


Ne, neměli byste užívat lék a alkohol současně, protože to může způsobit akutní intoxikaci a vyvolat reakce, jako je zrudnutí, erytém, zvracení a tachykardie. Po dobu 1-3 dnů po užití přípravku Flagyl také nekonzumujte alkohol nebo látky obsahující alkohol.


Řízení nebo obsluha strojů a Flagyl


Užívání Flagylu může způsobit zmatenost, závratě, halucinace a křeče, proto je třeba se vyvarovat řízení motorových vozidel nebo obsluhy těžkých strojů.

Zvláštnosti při užívání léku


Během léčby trichomonádové vaginitidy u žen a trichomonádové uretritidy u mužů je nutné zdržet se pohlavního styku. Současná léčba sexuálních partnerů je povinná. Léčba se během menstruace nepřerušuje.

Během dlouhodobé léčby přípravkem se doporučuje provádět pravidelné krevní testy.

Interakce s jinými léky


Pokud užíváte jiné léky předepsané lékařem, měli byste se zeptat svého lékaře, zda můžete užívat jiné léky s metronidazolem a zda se s ním mohou vzájemně ovlivňovat.

Důrazně se nedoporučuje kombinovat Flagyl s: Disulfiram, Busulfan.

Mějte na paměti, že metronidazol může způsobit falešnou pozitivitu Nelsonova testu.


Dávkování a podávání přípravku Flagyl


Tablety se užívají perorálně, během jídla nebo po něm, bez žvýkání a zapíjejí se dostatečným množstvím vody.

Dávkování předepisuje lékař individuálně. Dodržujte pokyny a neužívejte vyšší nebo nižší dávky.

Amébóza: dospělí užívají 1,5 g denně, tj. 500 mg 3x denně.

Děti starší 6 let: 30-40 mg na 1 kg tělesné hmotnosti denně ve 3 dávkách.

Léčba probíhá nepřetržitě po dobu 7 dnů.

Při giardióze: dospělým se předepisuje 750 mg-1 g přípravku denně. Pro děti ve věku 6-10 let 375 mg/den, pro děti ve věku 10-15 let 500 mg/den. K dosažení předepsaného dávkování se metronidazol používá v příslušné lékové formě nebo jiných lékových formách. Lék se užívá 5 dní.

U ženské trichomoniázy (trichomoniázová uretritida a vaginitida): léčba se obvykle předepisuje na 10 dní kombinací 250 mg dvakrát denně a 1 vaginálního čípku (čípku, 500 mg) denně.

U trichomoniázy u mužů (trichomonádou vyvolaná uretritida): lék se předepisuje na 10denní léčbu v dávce 250 mg dvakrát denně. Ve zvláštních případech lze dávku zvýšit ze 750 mg na 1 g denně.

V případě nespecifické vaginitidy: 500 mg dvakrát denně po dobu 7 dnů.

Ve všech případech musí být současně léčen i sexuální partner.

Při léčbě anaerobních infekcí: pro dospělé se předepisuje 1,0-1,5 g přípravku denně a pro děti starší 6 let 20-30 mg/kg tělesné hmotnosti ve 2 dávkách denně.


Obsah a forma přípravy


Přípravek je dostupný ve formě bílých až světle žlutých potahovaných tablet v blistrech zabalených v kartonových krabičkách.

Pomocné látky: pšeničný škrob, povidon, stearan hořečnatý; potahová vrstva: hypromelóza, polyethylenglykol.

Flagil je k dispozici také jako krém k vnějšímu použití, který působí proti akné.

A jako vaginální čípky (čípky), 1 čípek obsahuje 500 g metronidazolu.


Analogy flagylu


Metronidazol, Trichopol (generické verze Flagylu se stejnou účinností), Tinidazol (používá se především k léčbě infekcí způsobených prvoky a nepoužívá se u bakteriálních infekcí), Ornidazol (účinná látka - ornidazol; bezpečnostní profil je vyšší, a proto může být použit u pacientů s renální a jaterní insuficiencí a během druhého a třetího trimestru těhotenství pod lékařským dohledem. Na rozdíl od Flagylu je kompatibilní s alkoholem).

Pomůže mi Flagyl vypořádat se s infekcí?


Pokud přesně víte, jakým typem infekce trpíte a který spadá do níže uvedeného seznamu, máte 95% šanci, že vám Flagyl pomůže (podle mnoha studií).

Před použitím přípravku Flagyl doporučujeme poradit se s lékařem a přečíst si naše doporučení.

Nezapomeňte: nákupem přípravku Flagyl z naší online lékárny učiníte krok ke zdravému životu.

 • Alena K.

  Mám předepsáno užívat 200 mg 3krát denně po dobu 10 dnů a nyní je to 6. den jeho užívání. Je to nejlepší lék, jaký jsem kdy v životě brala. Moje ošklivá infekce je v ústupové fázi, po tabletách jsem se vůbec necítila špatně.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.