Amoxil (Amoxicillin) Česká republika
4.68 / 39

Amoxil (Amoxicillin) Česká republika

4.68 / 39

Na nachlazení nebo infekce močopohlavního systému existuje mimořádně účinné řešení: Amoxil, širokospektré antibiotikum, které je v České republice dlouho známé pro svůj rychlý účinek. Jakmile se tablety dostanou do těla, začnou účinkovat za pouhé 1-2 hodiny, čímž se přiblížíme rychlému zotavení.

1254.41Kč 1317.13Kč

Amoxil: účinná odpověď na úporné infekce


Často se stává, že máte naplánovanou důležitou schůzku a aktivně se na ni připravujete, ale pak se u vás objeví první příznaky nachlazení. Možná si myslíte, že je vše ztraceno, ale není tomu tak.

V naší online lékárně najdete nejen úplný popis Amoxilu, tohoto zázračného léku, ale také nejlepší cenu.

Cena přípravku Amoxil


Cena tohoto léku se může v jednotlivých lékárnách značně lišit. Nabízíme vám pouze certifikované, kvalitní léky přímo od výrobce. Stačí jen několik kliknutí a lék vám bude doručen na vaši adresu za nejvýhodnější cenu. Čím více balení přípravku Amoxil zakoupíte, tím větší slevu získáte.

Mohu si koupit Amoxil bez lékařského předpisu?


Na našich webových stránkách si můžete objednat Amoxil bez lékařského předpisu - stačí vyplnit online objednávkový formulář a po zpracování objednávky vám naši manažeři co nejrychleji zašlou lék.

Pokud si však Amoxil koupíte v jiných lékárnách, můžete být požádáni o předložení lékařského předpisu.

Před objednáním léku si pečlivě přečtěte návod k použití tablet.


Výhody nákupu léků v online lékárně


V posledních letech jsou výhody online lékáren stále zřejmější:

Nemusíte přicházet do kontaktu s velkým počtem lidí a hádat, zda jste se od nich nenakazili, protože potřebné léky vám budou doručeny až domů;

si můžete přečíst popis léku na webových stránkách a najít i poměrně vzácný lék, protože nabídka online lékáren je mnohem širší, než jakou mohou nabídnout běžné lékárny;

Je to skutečná úspora času, protože se nemusíte přizpůsobovat pracovní době lékárny a obecně můžete nakupovat léky, aniž byste opustili domov nebo přerušili práci.

K dispozici jsou tisíce nabídek nejrůznějších léků za výhodné ceny a nejlepší věrnostní programy, protože internetová lékárna nemusí vytvářet marži na léky, která je typická pro běžnou lékárnu se všemi jejími dalšími náklady, ať už jde o pronájem prostor nebo drahé výlohy, bez nichž si nelze představit žádný obchod.


Co je Amoxil a k čemu se používá


Amoxil je jedním z nejoblíbenějších a nejúčinnějších baktericidních antimikrobiálních přípravků. Již více než 40 let se úspěšně používá k léčbě mnoha bakteriálních infekcí. Účinná látka amoxicilin nevratně ničí buněčnou strukturu škodlivých bakterií v centru jejich vzniku, což má za následek jejich smrt a nedochází k recidivě nebo přechodu onemocnění do chronického stadia.

Bronchitida, zápal plic, bolest v krku, pyelonefritida, uretritida, gastrointestinální infekce, kapavka, leptospiróza, infekční onemocnění kůže a měkkých tkání, listerióza - toto není úplný seznam nemocí, které Amoxil porazí.

Jak Amoxil působí na lidské tělo


Účinnou látkou přípravku Amoxicilin je širokospektrá baktericidní látka ze skupiny polosyntetických penicilinů, která inhibuje syntézu bakteriální buněčné stěny.

Po užití tablet se účinná látka vstřebává v tenkém střevě poměrně rychle a přibližně z 85-90 %. Maximální koncentrace v krevní plazmě nastává 1-2 hodiny po užití tablety: jinými slovy, Amoxil začíná intenzivněji působit po uvedené době. Amoxicilin se vylučuje především ledvinami. Poločas amoxicilinu je 1-1,5 hodiny.


Jaké jsou indikace pro přípravek Amoxil


Protože je Amoxil širokospektrým antibiotikem, používá se u poměrně rozmanité škály infekcí:

 • Infekce horních a dolních cest dýchacích (bolest v krku, angína, zánět vedlejších nosních dutin, zánět středního ucha, zápal plic, exacerbace chronické bronchitidy, streptokoková faryngitida);
 • Sexuálně přenosné infekce (chlamydie, kapavka);
 • infekce urogenitálního systému (cystitida, uretritida, pyelonefritida, gynekologické a porodnické infekce).
 • Infekce kůže a měkkých tkání, kostí a kloubů (osteomyelitida, mastoiditida, borelióza);
 • k prevenci infekcí během operace.

Amoxicilin je účinný při léčbě žaludečních a dvanáctníkových vředů, u kterých musí být kombinován s metronidazolem a klaritromycinem.

Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem!


Jaké jsou kontraindikace užívání léku?


Jednou z hlavních kontraindikací je přecitlivělost a nesnášenlivost na hlavní účinnou látku nebo na některou z pomocných látek přípravku.

Amoxicilin se rovněž nedoporučuje používat v případě mononukleózy, protože existuje vysoká pravděpodobnost vzniku kožních vyrážek a toxických alergických reakcí, které mohou v závažných případech vést až k hospitalizaci.

V těhotenství se amoxicilin předepisuje pouze tehdy, pokud potenciální přínos pro matku výrazně převyšuje rizika pro plod. Nedoporučuje se používat během kojení. Nedoporučuje se k léčbě dětí mladších 1 roku.

Lidé se závažnými poruchami trávicího traktu doprovázenými průjmem a zvracením by amoxicilin neměli užívat, protože existuje riziko sníženého vstřebávání léčiva.

Může se během léčby přípravkem Amoxil pít alkohol?


Ano, během užívání antibiotika Amoxil můžete pít alkohol v omezeném množství. Alkohol s amoxicilinem neinteraguje.

Mnozí lékaři však doporučují vyhnout se konzumaci etylalkoholu, aby nedošlo k celkovému snížení účinnosti léku.

Amoxil a řízení


Při užívání amoxicilinu dbejte zvýšené opatrnosti při řízení motorových vozidel nebo obsluze složitých strojů. Jsou možné závratě a reakce nervového systému.


Vyskytují se při užívání přípravku Amoxil nějaké nežádoucí účinky?


Obecně je lék pacienty velmi dobře snášen.

V některých případech se však mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky: alergické reakce, kožní vyrážka, svědění, kopřivka, nevolnost, zvracení, průjem, nechutenství, sucho v ústech, poruchy chuti, nadýmání, bolesti břicha, mírné zvýšení jaterních enzymů, závratě, bolesti hlavy, celková slabost. Pokud se objeví některý z těchto příznaků nebo všechny, přestaňte přípravek používat.

Mezi závažnější nežádoucí účinky patří anafylaktický šok a neurotický edém, sérová nemoc, vaskulitida (porucha prokrvení tkáně, orgánu nebo skupiny orgánů a jejich dysfunkce), kolitida, intersticiální nefritida, kandidóza sliznic, křeče.

Pokud se u Vás některý z těchto účinků projeví, okamžitě přestaňte přípravek Amoxil užívat a kontaktujte svého lékaře nebo okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Předávkování amoxilem


V případě náhodného předávkování se mohou objevit následující reakce: nevolnost, zvracení, průjem, nerovnováha vody a elektrolytů.

Výplach žaludku lze provést ihned po požití. V některých případech se také předepisuje jednorázová dávka aktivního uhlí podle tělesné hmotnosti pacienta, projímadla s obsahem solí (síran sodný, síran hořečnatý) nebo hemodialýza (čištění krve pomocí "umělých jater").


Složení a forma přípravku Amoxil


Lék je dodáván ve formě tablet balených v blistrech. Existují různé dávky léku: 250 mg 500 mg. Amoxil-K (komplex amoxicilinu a kyseliny klavulanové) je dostupný v dávkách 650 mg a 1000 mg. Každá tableta obsahuje přesně stanovenou dávku účinné látky - amoxicilinu. Lék je k dispozici také jako injekční prášek.

Kromě léčivé látky tablety obvykle obsahují pomocné látky: krokalát sodný (typ A), povidon, stearan vápenatý. Počet tablet v balení, barva a tvar se mohou lišit v závislosti na výrobci.


Příjem a dávkování léků


Před zahájením léčby amoxicilinem se doporučuje provést předtest na zjištění reakcí přecitlivělosti na peniciliny a cefalosporiny. Všimněte si, že se může vyskytnout zkřížená citlivost a zkřížená rezistence mezi peniciliny a cefalosporiny.

Tablety k perorálnímu podání. Celá tableta by se měla spolknout a zapít dostatečným množstvím vody do 1 hodiny po jídle. Neužívejte antibiotikum nalačno. Během celé léčby se doporučuje pít co nejvíce.

Denní dávka se vypočítá podle infekce, její závažnosti a tělesné hmotnosti pacienta.

Před zahájením léčby se vždy poraďte se svým lékařem; dávkování se určuje individuálně pro každého pacienta!

Pokud je infekce mírná nebo středně závažná, lék by se měl užívat 5-7 dní. V případě streptokokových infekcí by však léčba měla trvat nejméně 10 dní. Léčba by měla pokračovat nejméně 48 hodin po vymizení všech příznaků.

Nepřerušujte léčbu, i když všechny příznaky vymizely před koncem předepsané léčby. Pokud léčbu předčasně ukončíte, může se u vás vyvinout rezistence na lék, který nemusí v případě podobné infekce fungovat.

Níže jsou uvedeny doporučené dávky pro dospělé a děti při různých onemocněních.

U dospělých a dětí s hmotností nad 40 kg se podává 250 mg až 500 mg přípravku Amoxil třikrát denně nebo 500 mg až 1000 mg dvakrát denně. V případě zánětu vedlejších nosních dutin, zápalu plic a dalších závažných infekcí se užívá 500 až 1000 mg třikrát denně. Denní dávku lze zvýšit na maximálně 6 g.

U dětí s hmotností nižší než 40 kg se ve většině případů doporučuje denní dávka 40-90 mg na kg ve třech dávkách nebo 25-45 mg na kg ve dvou denních dávkách. Maximální denní dávka pro děti je 100 mg na kilogram tělesné hmotnosti.

U dětí ve věku 5 až 10 let se předepisuje jednotlivá dávka 250 mg. U dětí ve věku 2 až 5 let se používá dávka 125 mg, pro kterou se jedna 250 mg tableta dělí na polovinu.

Dětem do 2 let věku se Amoxil předepisuje denně v dávce 30 mg na tělesnou hmotnost. Maximální dávka je 60 mg/kg denně.

U dětí a dospělých je interval mezi jednotlivými dávkami 8 hodin.

Délka léčby se řídí citlivostí pacienta na předepsanou léčbu.


Interakce přípravku Amoxil s jinými léky


Pokud již užíváte nějaké léky, informujte o tom svého lékaře a zeptejte se, zda jsou tyto léky kompatibilní s amoxicilinem.

Neužívejte přípravek s probenecidem (současné užívání může zvýšit a prodloužit hladinu amoxicilinu v krvi), alopurinolem (vysoká pravděpodobnost alergických reakcí), tetracykliny (mohou snížit baktericidní účinek amoxicilinu), methotrexátem (možné zvýšení toxicity).

Specifické účinky na tělo


Všimněte si, že při současném užívání přípravku Amoxil a perorální antikoncepce může být účinnost této antikoncepce snížena. Během léčby se doporučuje používat jiné antikoncepční metody, například kondomy.

Osoby s poruchou funkce jater by měly amoxicilin užívat s opatrností. Během dlouhodobé léčby se doporučuje pravidelně hodnotit funkci různých orgánů a systémů, včetně funkce ledvin, jater a krvetvorby.

Díky svému účinku na velké množství bakterií může být lék užíván jako monoterapie i v případech, kdy by byla nutná léčba kombinací dvou nebo více antibiotik, čímž se předejde dalšímu zatížení organismu a výskytu dalších nežádoucích účinků.


Recenze na Amoxil


Obecně se přípravek Amoxil dlouhodobě etabloval jako účinný lék za přijatelnou cenu. Respondenti, kteří lék užívali, uváděli poměrně rychlé zlepšení zdravotního stavu a snášenlivost léku bez vedlejších účinků.

Existuje však malé procento (až 5 %) pacientů, u kterých se vyskytly nežádoucí účinky léku. Tvrdí však, že i přes výskyt těchto účinků se jim podařilo s přípravkem Amoxil zotavit.

Závěrečné slovo


Odpověděli jsme na mnoho otázek, které vás mohou zajímat o užívání přípravku Amoxil, a vězte, že Amoxil je spolehlivý přítel, který pomáhá bojovat s infekcemi a co nejrychleji vás vrátit do normálního života.

Pokud máte předpis nebo dostatečné informace, jste o krok blíže k uzdravení: pohodlně si objednejte přípravek na našich webových stránkách.

Mějte se dobře!

 • Helena Burešová

  K léčbě symptomů podobných chřipce jsem dostala Amoxil. Byla jsem si jistá, že je to zase covid, ale symptomy z větší části zmizely během 3 dnů. Nějakou dobu poté jsem měla mírné škrábání v krku, ale to bylo tak všechno.

 • Monika Doležalová

  Amoxil jsem měla předepsaný kvůli silným problémům s akné. Nějakou dobu trvalo, než se změna projevila, skoro jsem s tím ztratila trpělivost, ale pak jsem byla s výsledkem spokojená.

 • Miloš Hájek

  Amoxil jsem používal často po zubařských zákrocích. Brání infekci a zmírňuje otok.

 • Bára Duková

  Zdravím! Mám chronické problémy s nosními dutinami. Amoxil nám doporučila naše praktická doktorka. Funguje výborně na většinu problémů s dýchacími/nosními dutinami.

Vytvořte si vlastní recenzi
Hodnocení webu:
Webová stránka
Cena/ Výkon
Doprava
Doporučení
Zákaznická recenze:

Používáním webových stránek tabletybezreceptu.com souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.